Category Archives: Almanya

Almanya

almanya uçak bileti

Almanya hakkında genel ve özet bilgiler.

Avrupa’nın ortasında olup Alpler ile Kuzey Denizi arasındadır. Doğu tarafında Çekoslovakya ile Polonya; güney tarafında Avusturya ile İsviçre, batı tarafında Fransa ile Hollanda, kuzey tarafında ise Danimarka yer alır. Almanya’nın, biri Baltık Denizinde olan diğeri de Kuzey Denizinde olan iki adet adası da vardır. Almanya uçak bileti almak isteyenler şunu her zaman hatırlasınlar ki ucuz uçak bileti My Acenta sistemlerinde her zaman bulunmaktadır.

Almanya ile Türkiye arasındaki hava trafiğinin %85’ini Türkler gerçekleştirmektedir. Senelik 2 milyondan fazla uçak bileti satın alan soydaşlarımız sayesinde bu lokasyon her zaman hareketli ve rekabete açıktır. Ülkede tam 2068 şehir vardır. Türklerin en yoğun olduğu şehirler ise Hamburg, Berlin, Köln, Frankfurt, Münih, Düsseldorf, Hannover, Dortmund, Stuttgart ve Nürnberg’dir.

Almancası Deutschland olan ülkenin veya daha resmî adı ile Germany Federal Cumhuriyeti’nin tarihi yapısı tam bir orta Avrupa ülkesi ile örtüşmektedir. Ülkenin Kuzeyinde bulunan Kuzey Denizi aynı zamanda Danimarka’ya da komşuluk etmektedir. Doğusunda Polonya ile Çek Cumhuriyeti’nin bulunduğu bu ülkenin güneyinde ise Avusturya ile İsviçre bulunmaktadır. Fransa, Belçika, Lüksemburg ile Hollanda ise batısında yer almaktadır.

Almanya büyük bir alanda konuşlanmış bir ülkedir. Tam 357.021 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Ilıman iklimin hakim olduğu bu ülkede 90 milyon civarında bir nüfus vardır. Bu özelliği ile Avrupa Birliğinin en büyük nüfusuna sahip olan ülkesidir. Aynı zamanda ABD’den sonra, en fazla göç alan ikinci ülkedir.

Cermen ırkından gelen halkı savaşçıdır. Bölgenin o zamanki adı ise Cermanya’dır. Cermenler ilk defa 1871 senesinde yapılan Fransa-Prusya Savaşı sonrası ulus devlet oldu. 2. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında ise ülke savaşı kazanan devletler tarafından ikiye bölündü. Bu iki ayrı devlet 1990 senesinde Berlin Duvarını yıkarak birleşti. Ülke, Schengen bölgesi’nin de bir parçası olduğu için Avro’yu kullanmaktadır.

Almanya federal bir parlementer cumhuriyet ile yönetilir. On altı farklı eyalet bu ülkeyi oluşturur. Başkenti ise ülkenin en büyük şehri de olan Berlin’dir. Birleşmiş Milletler’e, NATO’ya ve G8’e üye olan bu ülke aynı zamanda Kyoto Protokolünü de imzalamış bir ülkedir. Dünyanın 3. büyük ekonomisi olan bu ülkede sanayi fazlasıyla gelişmiştir. Aynı zamanda birçok farklı alanda olduğu gibi bilim ve teknoloji alanında da lider olan bir ülkedir.

Almanya uçak bileti dünya üzerinde en fazla kesilen ve pazar payı çok yüksek olan bir üründür.

Türkiye’den en sık uçulan Alman Şehirleri

Bir cevap yazın

İstanbul Nürnberg Uçak Bileti

Almanya’da Bavyera eyaleti sınırları içinde olan Nürnberg, 650 bin kişinin yaşadığı güzel bir şehirdir. Ortaçağ görünü korunmuş, kanalları ile, gotik mimarisi ile adeta bir masal şehri gibidir. Roma İmparatorluğu döneminde şehir “Hazine Sandığı” olarak adlandırılırmış. Her sene 50’den fazla fuar düzenlenen bu kent dünya genelinde en büyük oyuncak fuarına da ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, 50… Read More »

İstanbul Hannover Uçak Bileti

Anadolu insanı 70’li senelerde Almanya’ya yoğun bir göç yaptı. Bu sayede orada hatırı sayılır bir Türk nüfusu oldu. Halen orada yaşayan bu Türkler buraya da ayrı bir ilgi gösterdi. Bu durum Türk ve Alman ekonomisi açısından hatırı sayılır bir değer. Turizm sektörü de bu durumdan fazlasıyla nasibini aldı. Hannover’dan İstanbul’a oldukça yoğun bir hava trafiği vardır. Atatürk Havalimanı her… Read More »

İstanbul Münih Uçak Bileti

Türkiye’den Almanya’ya 70’li yıllarda göç eden Türkler günümüzde hem Türk hem de Alman ekonomisi için çok önemli bir yer tutmaktadırlar. Bu ekonomik güç turizm sektörüne de olumlu yansır. Münih’den İstanbul’a çok fazla Türk yolcu havayolu ile gelir. Türklerin bu tercihi havayolu turizm gelirlerinde çok önemli bir yer tutar. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden yılın 12 ayı… Read More »

İstanbul Frankfurt Uçak Bileti

Türkiye ile Almanya arasında yaşanan ebedi dostluğun geçmişi yüz yıldan fazladır. Bu dostluk sayesinde iki ülke arasında sıkı bir ilişki doğmuştur. Bu sayede gelişen turizm gelirleri her yıl bir öncekinden fazla olmaktadır. Frankfurt’a Türkiye’nin her bölgesinden senenin 12 ayı da gidenler vardır.  İstanbul’dan sürekli uçak bulunur.  Yaz ayları ise karşılıklı yapılan turizmin tavan yaptığı aylardır. Havayolu trafiği iki hatta bazı… Read More »

İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti

Türkiye ile Almanya arasında gerek iş için gerekse turistik amaçlı yapılan ziyaretler yıllara dayanan iş birliğinin sonucu. Almanya‘da neredeyse Türk şehri diyebileceğimiz bir çok yer var. Düsseldorf’da bunlardan birisi. İki ülkede de yılın her ayında karşılıklı ziyaretler ve turistik geziler sıkça yapılmaktadır. Turistik geziler yaz aylarında artmaktadır. Alman vatandaşları genellikle deniz ve güneş için gelirler. Kültür… Read More »

İstanbul Köln Uçak Bileti

Türkiye’nin, Almanya ile yaşadığı dostluğun tarih içerisinde önemli bir yeri vardır. Bu birliktelik her iki ülke arasında turizmin de gelişmesine sebep olmuştur. Sene içinde her ay her ay İstanbul, Konya, Ankara, Trabzon, İzmir gibi şehirlerden Köln‘e uçak kalkar. Yaz aylarında ise havayolu trafiği neredeyse iki katına çıkar. Köln’e giden yolcular İstanbul şehrinde iki havalimanı kullanırlar. Atatürk Havalimanı (IST) ile Sabiha… Read More »

İstanbul Stuttgart Uçak Bileti

Türkiye, ülke olarak Almanya ile tarihsel bir dostluk yaşar. Bu yüzden iki ülke arasındaki turistik faaliyetler çok fazladır. Öncelikle yılın her ayı İstanbul, Adana, Ankara, İzmir gibi şehirler yaz aylarında ise Fethiye, Marmaris gibi tatil beldelerinin yanı sıra Antalya gibi büyük şehirler Stuttgard’dan çok fazla ziyaret alır. Çok yoğun bir hava yolu trafiği yaşanır.Stuttgard’a gidecek… Read More »

İstanbul Hamburg Uçak Bileti

Türkiye’den özellikle İstanbul, Ankara, İzmir yaz aylarında da Antalya gibi şehirlerden Hamburg’a yoğun bir hava trafiği vardır. Bu yolcular için İstanbul’da iki seçenek vardır. Bu seçeneklerden ilki konumunda olan Atatürk Havalimanı (IST) de ikinci konumunda olan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) da Hamburg’a her gün uçuş gerçekleştirir. Bu uçuşların içinde tarifesiz uçuş neredeyse yoktur. Bütün uçuşlar tarifelidir. İstanbul kalkışlı bütün Almanya uçakları… Read More »