Düsseldorf

düsseldorf uçak bileti

Düsseldorf uçak bileti alıp Almanya’nın bu güzel şehrine hemen gitmek istemez misiniz?

Kuzey Ren eyaletinin başkenti olan Düsseldorf Regierungsbezirk´de ise bir merkezdir. Ren Nehri’nin kıyısında kurulmuştur. Modanın ve fuarların şehridir. Kuzeyinde bulunan Ruhr Bölgesi ve güneyinde bulunan Köln şehri ile komşudur. Kent adını Düssel deresinden almaktadır. Meyhaneleri ile birahaneleri fazlasıyla ünlüdür. barların yoğum lduğu ise Altstadt’dır. Halk bu semte -dünyanın en uzun barı- demektedir. 650.000 nüfusu olan şehir dünyaca nam salmış sanayi fuarlarına da ev sahipliği yapar. Kendi eyaletinin en büyük havalimanıdır Düsseldorf Uluslararası Havalimanı. IATA Kodu DUS’dur.

Şehrin önde gelen spor kulüpleri ise, futbolda Fortuna Düsseldorf, buz hokeyinde DEG ve Amerikan futbolunda ise Rhein’dir. Futbol takımı senelerce Bundesliga’da oynamıştır. 1997-1998 senesinde küme düşmüşlerdir. 2012-2013 sezonunda ise yeniden Bundesliga’ya yükselmişlerdir.

Almanya’da Türklerin yoğun yaşadığı bir şehirdir. Almanya, Düsseldorf uçak bileti fazlasıyla talep edilmektedir. Ucuz uçak bileti bulmak bu bölge için kolaydır.

İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti

Türkiye ile Almanya arasında gerek iş için gerekse turistik amaçlı yapılan ziyaretler yıllara dayanan iş birliğinin sonucu. Almanya‘da neredeyse Türk şehri diyebileceğimiz bir çok yer var. Düsseldorf’da bunlardan birisi. İki ülkede de yılın her ayında karşılıklı ziyaretler ve turistik geziler sıkça yapılmaktadır. Turistik geziler yaz aylarında artmaktadır. Alman vatandaşları genellikle deniz ve güneş için gelirler. Kültür… Daha fazla »