Frankfurt

frankfurt uçak bileti

Almanya – Frankfurt, düş içerisinde düş görmek gibi! Frankfurt uçak bileti, ucuz ve kampanyalı!

Frankfurt, Main nehrinin kıyısındadır. 800 bine yakın nüfusu vardır. Hessen eyaletinde en büyük şehirdir. Berlin, Münih, Hamburg ve Köln‘ün ardından da Almanya‘nın sıralamada beşinci büyük olan şehridir.

Tarihten, hatta orta çağ zamanlarından günümüze kadar olan süreçte ülkenin her zaman en önemli şehirlerinden birisi olmayı başarmıştır. 794 senesinde bazı belgelere ilk kez adı geçen kent o zamanlar bağımsız bir imparatorluktur. Roma Cermen İmparatorluğu zamanında ise taç giyme törenlerinin yapıldığı şehirdir. Ayrıca bağımsızlığını kazanmış ilk Alman şehri Frankfurt’dur. Uzun seneler Alman Parlamentosu da bu şehirden ülkeyi yönetmiştir. Günümüzde ise bütün Avrupa için önemli bir şehir haline gelmiş, finans ve fuar merkezi olmuştur. Avrupa Merkez Bankası da bu şehirdedir. Kardeş şehirleri arasında Eskişehir de vardır.

Güney tarafında şehrin ormanları bulunur. En yüksek semti ise Berger tepesindeki Seckbach semtidir. Gökdelenler, Skyliners olarak da bilinir, bu şehrin en ayırt edici özelliğidir. Liverpool Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kişi başına düşen satın alma gücünde Avrupa birincisidir. Şehirde genel merkezi bulunan ünlü şirketler ise şunlardır : Deutsche Bank, Sanofi Aventis, Opel, Fraport AG .

Frankfurt, ülkenin ünlü otobanlarının kesişme noktasıdır. A3 ile A5 burada birleşir. Hızlı tren ile metro ağı kenti sarmıştır. Omnibüs olanakları ise neredeyse sınırsız ve sorunsuzdur. Frankfurt, Avrupa genelinde düşünülürse en büyük havalimanlarından birisine sahiptir. Nehir ise nakliyat amacıyla da kullanıldığı için kent ekonomisine ciddi katkılar yapar.

Ucuz uçak bileti arayanlara İstanbul Frankfurt uçak biletini en ucuz fiyatlar ile sağlıyoruz!

Bir cevap yazın

İstanbul Frankfurt Uçak Bileti

Türkiye ile Almanya arasında yaşanan ebedi dostluğun geçmişi yüz yıldan fazladır. Bu dostluk sayesinde iki ülke arasında sıkı bir ilişki doğmuştur. Bu sayede gelişen turizm gelirleri her yıl bir öncekinden fazla olmaktadır. Frankfurt’a Türkiye’nin her bölgesinden senenin 12 ayı da gidenler vardır.  İstanbul’dan sürekli uçak bulunur.  Yaz ayları ise karşılıklı yapılan turizmin tavan yaptığı aylardır. Havayolu trafiği iki hatta bazı… Daha fazla »