Category Archives: Hannover

Hannover

almanya hannover uçak bileti

Almanya’nın Hannover şehri için 70 Euro’dan başlayan fiyatlar ile ucuz uçak bileti sattığımızı biliyor musunuz?

Almanya’da Aşağı Saksonya olarak bilinen Almanca adı ise Niedersachsen olan eyaletin başkenti olan Hannover, yaklaşık 700.000’in üstünde bir nüfusa sahiptir. Çok büyük alanları kaplamış yeşiliyle, onun içinde yüzlerce parklarıyla ünlüdür. Almanya’nın da fuarcılık konusunda lideridir. Dünyanın tanıyıp bildiği hatta katıldığı Expo fuarı da bu şehirde yapılmıştır. Her sene tekrarlanan Cebit Bilişim Fuarı ise turistik açıdan çok önem taşır.

Ünlü filozoflardan olan matematik alanında tanınan Wilhelm Leibniz bu şehirde yaşamış ve ölmüştür.  3’üncü yüzyıl ortalarında ticari bir merkez olup gelişmeye başlayan şehrin nehirlerindeki gemiler sayesinde nakliye sektöründe öncüdür.

2. Dünya Savaşı sırasında kent bir kavşak noktası olduğu için stratejik önem taşıyordu. Gelişimi üst düzey olan silah sanayisi Naziler’in bu kente ayrı bir önem vermesine neden oldu. Bu yüzden müttefik güçler bu kenti harabeye çevirmiştir. yaklaşık 160 bin haneden sadece 7 bin tanesi savaş sonrası hasarsız kurtulmayı başardı.

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hannover, aynı zamanda bir üniversite şehridir. Volkswagen fabrikası da bu şehirdedir. Bir vadiye kurulan şehir düz bir alandadır. Bu yüzden bisiklet kullanmak oldukça kolay ve eğlencelidir. Şehir ortasından geçen Leine nehrini turistik amaçlı kullanmaktadır. Ağustos aylarında düzenlenen Maschsee festivaline ilgi bir hayli fazladır.

Kışın ılık yazın ise sıcak geçer. Ortalama sıcaklık 9 derecedir ve çok fazla yağış alır.

Merkez tren istasyonu şehrin ulaşım konusunda can damarıdır ve yükün çoğunu karşılar. Çok hızlı trenler, onlara ICE’de deniyor, şehirler arası trenler ile yoğun bir demiryolu trafiğine sebep oluyor.

Kendi özünden çıkan havacılık sektöründe faaliyet gösteren TUI Fly ile Türkiye’ye çok sık uçuş gerçekleştiriyor.

Hannover genel olarak sanayi ile hizmet sektöründe yoğunlaşan bir ticari şehirdir. 12 Nisan 1896 senesinde kurulmuş, bir futbol takımı da Bundesliga’da oynamaktadır.

Görülmesi gereken yerler

Su oyunları Herrenhäuser Garten’da yapılır ve mutlaka ziyaret edilmelidir. Parkın çok yakınında ayrıca gezilebilecek bir müze de vardır. Herrenhausen Museum im Fürstenhaus. tuğla ile yapılmış gotik bir mimari şaheserdir. Wilhel Busch Müzesi de Karikatür ve Grafik alanında çok uç örnekler sergiler. Tarih Müzesi, Resim ve Sanat Müzesi, Tiyato Müzesi, Saksonya Eyâlet Müzesi kültür turizmi yapanların kaçırmamaları gereken yerlerdir.

Ünlüleri

Gerhard Schröder, Hannah Arendt, Der Spiegel’in kurucusu Rudolf Augstein, Leopold Auer, Lena Meyer,  Carl Dahlhaus, Scorpions grubunda vokalist olan Klaus Meine, Doris Dörrie, August Grisebach, George Frideric Handel,
William Herschel, Caroline Herschel,  Otto Sander

My Acenta Notu 

Almanya’ya gitmeyi düşünenler Hannover’ı mutlaka görmeliler. Sistemimiz sizlere ucuz Hannover uçak bileti sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

İstanbul Hannover Uçak Bileti

Anadolu insanı 70’li senelerde Almanya’ya yoğun bir göç yaptı. Bu sayede orada hatırı sayılır bir Türk nüfusu oldu. Halen orada yaşayan bu Türkler buraya da ayrı bir ilgi gösterdi. Bu durum Türk ve Alman ekonomisi açısından hatırı sayılır bir değer. Turizm sektörü de bu durumdan fazlasıyla nasibini aldı. Hannover’dan İstanbul’a oldukça yoğun bir hava trafiği vardır. Atatürk Havalimanı her… Read More »