İstanbul Hannover Uçak Bileti

By | 09 Şubat 2016
istanbul hannover uçak bileti

Web sitemiz aracılığıyla İstanbul Hannover uçak bileti sadece 3 dakika içerisinde alınıyor. Ucuz Almanya uçak bileti fiyatlarımız ile Hannover’a uçma ayrıcalığını siz de yaşayın!

Anadolu insanı 70’li senelerde Almanya’ya yoğun bir göç yaptı. Bu sayede orada hatırı sayılır bir Türk nüfusu oldu. Halen orada yaşayan bu Türkler buraya da ayrı bir ilgi gösterdi. Bu durum Türk ve Alman ekonomisi açısından hatırı sayılır bir değer. Turizm sektörü de bu durumdan fazlasıyla nasibini aldı. Hannover’dan İstanbul’a oldukça yoğun bir hava trafiği vardır.

Atatürk Havalimanı her gün bölgeye uçak kaldırır. Sabiha Gökçen Havalimanı ise salı ve perşembe günleri bu şehre uçak gönderir. Uygun fiyatlı  Hannover uçak bileti almak isteyenler sistemimizden hemen arama yapabilirler.

Bütün Almanya UTC+1’de yer alır. Bu yüzden UTC+2’de olan Türkiye’den bir saat geridedir. Almanca konuşulur. Diplomatik pasaportu olanlar ile hizmet pasaportu ve hususi pasaporta sahip olan bütün Türk vatandaşları 90 günü geçmeyen bütün Almanya seyahati dahilinde vizeden muaf olurlar. Bordo pasaporta sahip olanlar ise vizesiz ülkeye giremez.

Ilıman bir iklimi olan bu şehre gitmek için en uygun zaman mayıs ile eylül ayları arasıdır. Türk Hava Yolları Atatürk, Pegasus ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direk seferler düzenler. Yabancı şirketlerden ise Germanwings, ile Lufthansa’da bu iki nokta arasında uçarlar.

Ulaşımı oldukça gelişmiş, trafik sorununu çözmüş bir kenttir. Ayrıca yılın 12 ayında da dünyanın en büyük fuarlarını organize eder. Tramvay, banliyö trenleri, otobüs çok sık vardır. Bisiklet ise olmazsa olmazdır.

Dünyada fuar başkenti olarak tanınan bu şehir yeşil alanları ve parkları ile ünlüdür. Doğası muhteşemdir. Mimarisi ise gotik tarzdır ve Avrupa’nın en görkemli binalarına sahiptir. Kültür turizmi sevenler için neredeyse alternatifsizdir. Son sürat yaşamayı sevenlere gece hayatıyla renkli zamanlar vaat eder. Sayısız barları, gece kulüpleri, pubları ve canlı müzik yapan mekanları ile ışıl ışıldır. Türkçe müzik yapan mekanlar da hatırı sayılır derecede fazladır. Eğlence hayatı merkezdedir.

Hannovur Havalimanı (HAJ)

Aşağı Saksonya’daki en büyük tesis olan bu liman merkezden sadece 11 kilometre uzaklıkta yer alır. Almanya genelinde ise en büyük 9. havalimanıdır. 1952 senesinde açılmıştır. Mimari olarak Moskova’nın Sheremetyevo Havalimanı bu tesisten esinlenmiş ve yapılmıştır.  2000 senesinde banliyo hattı buraya taşınmış ve bir de istasyonu olmuştur.  A2 ile A7 otoyolları çevresini kuşatmıştır.

Adresi : 30855, Flughafenstraße 4, Langenhagen, Germany
Telefonu :+49-511-97-70

Havalimanı Lokasyonu

Bir cevap yazın