Category Archives: Münih

Münih

almanya münih uçak bileti

Almanya – Münih

Berlin ile Hamburg‘dan sonra Almanya‘nın en büyük üçüncü kentidir. Eyaleti Bavyera’dır. Bu eyaletin en büyük şehridir, aynı zamanda da başkentidir. Avrupa Birliği ülkeleri içinde ise en büyük şehirler sıralamasında on ikincidir.
Toplam nüfusu 1,7 milyon civarındadır. Münih, Alp dağlarının kuzeyindedir. İsar nehrinin kıyısında kurulmuş olan bu şehir -yürekli dünya kenti-  olarak tanınır. Münih’in Almanca’da München’dir. Anlamı ise “keşişlerin yeri” dir. Münih armasındaki rahip buradan gelmektedir. Almanya’nın en önemli finansal kaynağıdır. Yaşam standartı çok yüksek olduğu için göçmenler burasını tercih ederler. Her sene düzenlenen bira festivali dünya çapında ünlüdür. Eylül ayının son haftası ile ekim ayının ilk haftası arasında yapılan bu festivale çok fazla yabancı ziyaretçi gelir. Bira festivali, dünyada en büyük 10. festivaldir.

Şehir, milattan sonra 1158 tarihinde kurulmuştur. 1328 senesinde ise Roma İmparatorluğu şehre yatırımlar yapmış ve gelir düzeyini fazlasıyla arttırmıştır. 15. yüzyıl ise şehrin kişiliğini bulduğu dönemdir. Gotik Sanattan etkilenen Münih, binalarının tamamını bu tarzda inşa etmiştir. En büyük katedral Frauenkirche’de bu dönemde yapılmıştır. 2. Dünya Savaşından ağır yara alarak çıkan şehir neredeyse harabe halini almıştır.

Almanya’da ayrıca teknolojik başkent olarak da kabul edilen kent, Münih Teknik Üniversitesi sayesinde kalifiye elemanlar yetiştirmiş, bunun sonucunda da BMW, Siemens, MAN gibi bir çok uluslararası büyük firma genel merkezlerini burada açmıştır.

Beyaz bira üreticileri de bu şehirdedir. Schneider, HB, Fransizkaner gibi bir çok ünlü bira üreticisinin de birahaneleri bu şehirdedir. Tarih açısından en önemli birahane ise Hofbräuhaus’dur. Hitler, alt ve orta sınıfı örgütlemek için bu mekanı kullanmış, ilk yaptığı konuşmaya 100 kişi katılmıştır.

Ayrıca Almanya’nın Vergi Yüksek Mahkemesi ile Patent Dairesi merkezleri de buradadır.

Münih, Azerbaycan’ın Bakü şehri ile de kardeş şehirdir.

Münih uçak bileti almak isteyenler ucuz fiyatlar ile sistemimizden bu ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Bir cevap yazın

İstanbul Münih Uçak Bileti

Türkiye’den Almanya’ya 70’li yıllarda göç eden Türkler günümüzde hem Türk hem de Alman ekonomisi için çok önemli bir yer tutmaktadırlar. Bu ekonomik güç turizm sektörüne de olumlu yansır. Münih’den İstanbul’a çok fazla Türk yolcu havayolu ile gelir. Türklerin bu tercihi havayolu turizm gelirlerinde çok önemli bir yer tutar. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden yılın 12 ayı… Read More »