Category Archives: Nürnberg

Nürnberg

Nürnberg Uçak Bileti

Almanya’nın Nürnberg şehri’ne gideceklere tabldot bilgiler.

Almanya‘nın Bavyera eyâletine bağlı olan Nürnberg, ülkenin ikinci büyük şehridir. Aynı zamanda ülkenin endüstri başkentidir. Türkler nüfusun %5’ini oluşturmaktadır. Tarihte Roma – Germen İmparatorluğu’nun merkezidir. Almanya’nın ünlü ressamı Albrecht Dürer de bu şehirde doğmuş ve yaşamıştır.

2. Dünya Savaşından önce yapılan Nazi mitinglerinin yapıldığı mekanların tamamı günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Uçaklara, denizaltılara ve tanklara motor imalatı bu şehirde yapılırdı. Flossenbürg toplama kampı da buradadır. İkinci dünya savaşında yoğun bombalanan şehrin yüzde doksanı yalnızca bir saat içinde yok olmuştur. Şehir, bu kadar büyük yıkıma rağmen savaş sonrası yeniden inşa edilmiş, tarihi binalar ise yeniden yapılmıştır.

Kent, Nazi savaş suçlularının yargılandığı meşhur Nürnberg Mahkemeleri ile de tanınmaktadır. Adolf Hitler’in de en sevdiği şehirdir. Kentin Lebkuchen’i ise dünya çapında meşhurdur.

Ucuz Nürnberg uçak bileti sattığımızı lütfen unutmayın!

Bir cevap yazın

İstanbul Nürnberg Uçak Bileti

Almanya’da Bavyera eyaleti sınırları içinde olan Nürnberg, 650 bin kişinin yaşadığı güzel bir şehirdir. Ortaçağ görünü korunmuş, kanalları ile, gotik mimarisi ile adeta bir masal şehri gibidir. Roma İmparatorluğu döneminde şehir “Hazine Sandığı” olarak adlandırılırmış. Her sene 50’den fazla fuar düzenlenen bu kent dünya genelinde en büyük oyuncak fuarına da ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, 50… Read More »