İstanbul Nürnberg Uçak Bileti

By | 19 Şubat 2016
istanbul nürnberg ucuz uçak bileti

Web sitemiz aracılığıyla İstanbul Nürnberg uçak bileti sadece 3 dakika içerisinde alınıyor. Ucuz Almanya uçak bileti fiyatlarımız ile Nuremberg’e uçma ayrıcalığını siz de yaşayın!

Almanya’da Bavyera eyaleti sınırları içinde olan Nürnberg, 650 bin kişinin yaşadığı güzel bir şehirdir.

Ortaçağ görünü korunmuş, kanalları ile, gotik mimarisi ile adeta bir masal şehri gibidir. Roma İmparatorluğu döneminde şehir “Hazine Sandığı” olarak adlandırılırmış.

Her sene 50’den fazla fuar düzenlenen bu kent dünya genelinde en büyük oyuncak fuarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Şehir, 50 bin civarında Türkün yaşadığı bir farklı kültürler koalisyonu gibidir. Pegnitz Nehri şehrin ortasından geçmektedir. Toplamda 35 müze, 15 tiyatro binası vardır ve bu yüzden adeta kültürel bir merkezdir. Müzelerin gezmeyi düşünenler için Neues Museum, Fembo Haus Şehir Müzesi, Oyuncak Müzesi ile Sanayi Kültür Müzesi’ni öncelikle ziyaret etmelerini öneririz. Gemi ile tur yapacaklar 20 Euro, tren ile tur yapacakların ise 6 Euro ödeme yapacaklarını lütfen unutmasınlar. Frauenkirche’de bulunan Kadınlar Kilisesi ise dünya genelinde bir cins için çalışan tek ibadathane olma özelliğine sahiptir. 1352 ile 1362 seneleri arasında inşa edilmiş olan bu kilise gotik tarzdadır. Burada bulunan Güzellik Çeşmesi ise muazzam bir görselliğe sahiptir.

National Müze’ye gidecekler çok yakınında bulunan St. Sebald Church’ü de mutlaka gezmeliler. Tam 120 senede tamamlanmış  bir yapıda adeta geçmişe yolculuk yapacaklar. Albrecht Dürer’in doğduğu ve yaşadığı ev artık bir müze. Gezmeden dönmeyin demeliyiz. Müzede çalışan bütün kadınlar adeta Ortaçağ defilesi yapıyorlar. 13. yüzyıldan günümüze miras kalan Weisser Turm ise bembeyaz bir kule.

Alışveriş sevenler ise Königstrasse semtini çok seveceklerdir.

Nazi Almayasının Savaş suçlularının yargılandığı meşhur Nürnberg mahkemelerinin yapıldığı mekanlar artık müze. Kent, Hitler’in en sevdiği şehirlerden birisiymiş. Savaş sonrası bu mahkemelerde üst düzey bir çok yönetici yargılanmış toplam 15 idam ile 9 müebbet hapis kararı çıkmış. İdam cezaları da mahkeme avlusunda infaz edilmiş.

Web sitemiz üzerinden İstanbul Nürnberg uçak bileti yılın 12 ayı da ucuz fiyatlar ile bulunmaktadır.

Nuremberg Airport (NUE)

Adresi : 90411  Flughafenstraße 100, Nuremberg, Germany
Telefon : +49-911-93-700

Bir cevap yazın