Onur Air Rekor Kırdı

onur air uçak bileti

Onur Air Uçak bileti bu sitede çok ucuz!

Onur Air, çok konuşulacak rekorun sahibi oldu.  Bir saat içinde satılan bilet rekoru artık bir Türk firmasında. Satılan toplam bilet adedi tam tamına 20 bin 157 tane. Başka bir tanımla saniyede  11 bilet satıldı. Bu güzide şirket, hedef büyütmeye de devam ediyor. 2016 senesi için 550 bin bilet satmayı hedefleyen firma bilet fiyatlarını ise yurt içi uçuşları için 39 Türk Lirası ve yurt dışı uçuşları için de 39 Amerikan Dolarından başlayan fiyatlarla uçmaya devam edecek.

Onur Air’in halen Genel Müdürü olan Teoman Tosun, 2016 yılı için oluşturulan kampanyalar ve bu kampanyaya ait biletlerin şu anda zaten 370 binden çok daha fazlasının satıldığını belirterek  “Kampanyanın başladığı önce günlerde 3 Aralık bugünü saat 16.00 ile 17.00 içinde 20 bini aşkın bilet satıldı. Bu saat dilimi içinde bir saniyede 11 bilet satılan oran ise en kısa zaman diliminde en dik bileti sattığımız an oluyor . Kampanya nihayetinde bu kayıtları bir rekor olarak tescil ettirebiliriz” dedi.

OnurAir’in bu durumda 250 bin adet civarında da kampanya dışı olan uçak bileti satışı gerçekleştirdiği belgelendi.

Kampanya yapılırken bu sırada yapılan satış oranları ise Türkiye’de günümüze kadar yapılan en iyi satış olduğu netleşti.

Bir gün içinde 90 binden fazla bilet satarak kırılan bu rekor ekonomide “dik satış” olarak tanımlanan grafiğin ivmesini de pik yaptı ve rekortmen ünvanını fazlasıyla hak ederek yakaladı. Kampanya başladıktan sadece 14 gün sonra bu kampanya için satılması düşünülen 550 bin biletten tam 374.682 tanesi zaten satılmıştı.

Misafirlerin genel tercihi ise yaz aylarında deniz kıyısı oluyor. Antalya bu anlamda başı çekiyor. Yurtdışı satışlarında ise lider Amsterdam.

Bir kişiye en fazla satılan bilet rekoru ise İzmir’in. İsmi açıklanmayan bu kişi  aynı uçak için toplam 84 bilet satın almış.

Bu rekorları Guiness Rekorlar Kitabı için tescilleten firma yüksekten uçmaya devam ediyor’

 

-

Bir cevap yazın