Onur Air Rusya Uçuşları Başlıyor

By | 03 Şubat 2016
onur air istanbul nalçik uçak bileti

Onur Air, Rusya seferlerine yeniden başlıyor. İstanbul Nalçik uçak bileti satışları açılıyor!

7 Şubat 2016 tarihinde Onur Air, İstanbul – Nalçik arası yapılan seferlere yeniden başlıyor. Haftada iki gün yapılacak olan bu seferler perşembe ile pazar günlerinde yapılacak. Tek yön uçak bileti fiyatı ise 70-80 euro arasında değişecek.

Onur Air’in kendi web sitesinden yaptığı açıklamaya göre 7 Şubat’da başlayacak uçuşlar için haftada iki gün yapılacak denildi ve bütün uçuşların Atatürk Havalimanı üzerinden olacağı belirtildi. Şirketin Rusya uçuşları, 1 Ocak 2016 tarihinde personele uygulanan vize ve bunun getirdiği bazı problemler nedeniyle durmuştu.

Daha önce de Pegasus da benzer sıkıntıları yaşamış, 4 Ocak 2016’da da uçuşları durdurmuş, vize işlemleri tamamlandıktan sonra uçuşlar yeniden başlamıştı. THY ise bu tür problemler yaşamamak için tedbir almış ve bu uçuşlarda görev alan bütün personelin vize işlemlerini tamamlamıştı.

Rusya’nın Devlet Başkanı olan Vladimir Putin, 24 Kasım 2016 tarihinde Türk F-16 jeti ile düşürülen Rus Savaş Uçağına misilleme olarak 28 Kasım 2016’da çıkardığı bir kararname yaptırımlara başlamıştı. Türkiye’ye karşı olan bu kararname kapsamında vize uygulaması da yeniden başlamıştı. Ayrıca charter seferlerin hepsi yasaklanmış, tur oşirketlerine Türkiye Turu satma yasağı getirilmişti.

Bir cevap yazın