Anadolu Jet Hava Yolları

By | 20 Nisan 2015
Anadolu Jet Hava Yolları

Anadolu Jet Hava Yolları

AnadoluJet 23 Nisan 2008 tarihinde Türk Hava Yolları’nın öncülüğünde yeni bir iş modeli anlayışı ile ayrı bir marka olarak kuruldu.

Politika ve Hedefler

Anadolu grubu ile THY arasındaki ortaklığın hizmet politikası aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır.

  • Uçuş Emniyeti
  • Yolcu Konforu
  • Ekonomi
  • Tarifede Etkinlik

 

Bu nedenle; Uçuş Emniyet ve Kalite Güvence Başkanlığı ile yakın bir işbirliği içinde bulunan AnadoluJet ekonomik bilet satmaya devam etmektedir.

REZERVASYON VE CHECK-İN İŞLEMLERİ

AnadoluJet Check-in işlemleri için, iç hatlar uçuşlarında uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, dış hat uçuşlarında ise uçağın kalkış saatinden en az iki saat önce havaalanında olmaya özen gösterin. Check-In işlemleri dış hat uçuşlarında tarifeli kalkış saatinden 45 dakika,  iç hat uçuşlarında ise 30 dakika önce sona ermektedir. Check-in kapanış süreleri bazı havalimanlarında fiziksel yetersizlik yüzünden daha da erken olabilir.

BAGAJ BİLGİSİ

Ekonomi Sınıfta uçan yolcular için bagaj hakkı 15 kilogramdır. Bu limiti aşan yolcular ek ücret vereceklerdir. Ayrıca yolcunun yanına alacağı bagajın ağırlığı da 8 kilogramı geçmemelidir. Müzisyenlerin enstrümanları bu ebat kısıtlamasının dışında tutuluyor.

YOLCULUK SIRASINDA GÜVENLİĞİNİZ İÇİN

Uçuş süresince, cep telefonları ya da el telsizleri, CD ve MP3 Çalarlar, Radyo ve Televizyon alıcıları ve benzeri elektronik aletlerin kullanılması yasaktır. Kalkış ve inişlerde kemerlerinizi bağlayınız  uyarı ışıkları yandığı zaman her türlü cihaz mutlaka kapatılmalıdır. Uçaklarda Medical sertifikalı oksijen tüpleri bulunmaktadır. Bu yüzden yolcuların yanlarında getirdiği oksijen tüpleri uçağa asla kabul edilmez.

ELEKTRONİK BİLET

Bu biletler, kağıt biletlerin bilgisayar ortamında belirli programlar kullanarak dijital olarak daha hızlı ve güvenli check-in işlemleri yapabilecek hale getirilmiş haldedirler.

İKRAM HİZMETLERİ

AnadoluJet’in bütün uçuşlarında; yolculara ücretsiz olarak su, kahve, meşrubat ve çaylar seçenekli olarak sunulur. Hazır paket içerisinde tatlı ve tuzlu ürünler de bu serviste yolcuların hizmetine sunulur.

HAMİLE YOLCULAR

Anne adayı olan yolcular seyahatin daha rahat ve güvenli geçmesi için bunları mutlaka bilmeliler. Yirmi sekiz hafta yani yedi ayını doldurmamış olan hamile yolculardan kesinlikle rapor istenmez. Tek bebeğe hamile olan yolcuların 28. haftadan-36. haftaya kadar doktor raporu ile seyahat edebilir.  Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı ve soyadı, diploma numarası ve kaşe ile imzası bulunmalıdır.

HASTA VE ENGELLİ YOLCU

Check-in işlemlerinin zamanında bitirilmesi ve uçuş saatini geciktirmemek için iç hat uçuşlarında en az bir saat, dış hat uçuşlarınızda ise en az iki saat önce bu durumdaki yolcuların havalimanında olmaları gerekmektedir.

Görme ve Duyma Engelli Yolcularımız:

Görme ve duyma engelli yolcular sağlık raporu vermek zorunda değildir. Bu misafirler refakatçi olmadan da uçuş yapabilirler.

Hareket Kabiliyeti Kısıtlı Yolcularımız:

Engelli yolcular uçağa rapor olmadan binebilirler ama tek başlarına temel ihtiyaçlarını gideremeyecek durumda olanlar ya da gerektiğinde uçaktan tahliye edilecek yetiye sahip olamayanlar refakatçisi olmadan uçamazlar.

Satın aldığınız AnadoluJet uçak bileti iptali ile ilgili şartlar ve koşulları öğrenmek istiyorsanız lütfen sayfayı ziyaret edin.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=B6EBLMqIh0c”]

2 thoughts on “Anadolu Jet Hava Yolları

    1. admin Post author

      Samiye Hanım, Anadolu Jet’in uçtuğu noktalar Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antalya, Batman, Bodrum, Çorlu, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Lefkoşa, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Van ile sınırlıdır. Bu noktaları arttırmak için çalışmaktadırlar.

Bir cevap yazın