Bora Jet

By | 21 Nisan 2015
24943405374624111616310

BoraJet Havayolları

BORAJET, 2008 senesinde yeniden yapılanmaya girmiştir. Bu süreçte yapılan çalışmalar hızla tamamlanarak, deneyimi yüksek bir ekip kurarak Atatürk Havalimanındaki yeni hangarına taşınmıştır . Genel Müdürlüğü ise Yeşilköy’deki Dünya Ticaret Merkezindedir.

Türkiye’nin coğrafi koşulları nedeniyle filosunda bulunan 5 adet ATR 72-500 tipi uçak ile yolcularına hizmet vermektedir. Menzili çok uzun olan ve günümüzde dünya üzerinde havalanan uçaklar içerisinde en moderni, kısaca Business jet uçaklarının VIP’si olan olan Global Express tipli uçağı ise 2010 yılında hizmete başlamıştır.  BORAJET, ayrıca Türkiye’nin en temel havacılık ihtiyacı olan ve geçmişten başlayıp bugüne kadar hiçbir kurum tarafından yatırımının yapılmadığı, Bölgesel Havacılık konusunda da faaliyet göstermek istemiş ve bu amaca yönelik yapılanmasını tamamlamıştır. Bütün yatırımlarını bu konularda  yapmış olan şirket hızlıca projelerini de hayata geçirmiştir.

HEDEFLERİ

• Bölgesel havacılık konusunda uzmanlaşmak, bu konuda öncülüğü üstlenmek,
• Uygun hava araçları desteği ile süre olarak çok uzayan karayolu yolculuklarını ortadan kaldırmak,
• Hava ulaşımına uygun olan kısa ya da uzun mesafeli bütün şehirlerimizi hava yolu ile birbirine bağlamak.
• Sektörel donanımı fazlasıyla yeterli olan şirketin amacı tecrübesi üst düzey olan seçkin personeli ile kaliteli hizmet vermek.

Check-in Açılış / Kapanış Saatleri :

Kapılar tarifeli uçuşlarda kalkıştan saatinden 2 saat önce açılır. Kapılar iç hatlarda 30, dış hatlardaysa uçuşa 45 dakika kala kapanır.

Refakatli veya refakatçısız seyahat edebilirler. Rehber köpek kabul edilebilir.

Hamile Yolcuların seyahat etmesi için Hamileliğin 28. haftasının sonuna kadar olan süreç için doktor raporuna ihtiyaç yoktur.  28. haftadan sonraki dönemler ise tam 36. haftanın sonuna kadardır ve bu yolcuların seyahat edebilmesi için yazılı doktor raporuna ihtiyaç vardır. 36. haftadan daha sonra ise doktor raporu bile olsa hamile yolcu uçuşa kabul edilmez.

Her uçuşa maksimum 7 bebek kabul edilir. Yolcular ise yanlarında maksimum bir bebek ile beraber yolculuk  yapabilir. Bebeği olan yolcular her koltukta oturamaz. personel tarafından belirlenen koltuklara oturmak zorundadır. Serbest bagaj ve koltuk hakları yoktur.

Türkiye’de yapılan bütün iç-hat uçuşlarında silah ile beraber mühimmat kesinlikle taşınmaz, taşınamaz.

Heavy  yani ağır bagaj limiti maksimum 32 kilogramdır.. Bu limiti aşan bagajların ağırlıkları limite göre azaltılmadıkça kabul edilmez.

Cenaze ise uçuşlara kabul edilmemektedir.

Tıbbi Durumlar

Uçak içine oksijen ihtiyacı bulunan hastalar uçuşa kabul edilmezler. Son 8 hafta içinde kalp krizi, beyin kanaması, felç gibi travmalar geçirmiş olan hastalar da uçuşa kabul edilmezler. Bulaşıcı ya da enfeksiyonlu hastalığı olanlar diğer yolcuları koruma adına kesinlikle uçuşlara kabul edilmezler.

Alkol / Uyuşturucu

Alkol ya da uyuşturucu etkisi altında olan yolcular mürettebat ya da diğer yolculara zarar verebileceği düşüncesiyle uçuşa alınamazlar.

Sedyeli Yolcu Kabul edilmemektedir.

2 yaşından büyük her yolcu için el bagajı ile serbest bagaj taşıma hakkına sahiptir. Bebek yolcular içinse bagaj hakkı 10 kg ile sınırlıdır.

Bagaj taşıma limitini aşan yolcular iç hatlarda her bir kilogram için 3 TL. dış hatlarda ise her bir kilogram için 3 Euro ücret verecektir.

Satın aldığınız BoraJet uçak bileti iptali için gerekli şartları sayfayı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=bLBKxpK_aEo”]

2 thoughts on “Bora Jet

    1. admin Post author

      Hakan Bey, tarih değiştirebilirsiniz ama uçak biletlerinde isim değişikliği mümkün olmamaktadır. Tarih değişikliğinde tek istisna vardır. O da promosyonlu uçuşlardır. Bu uçuşlardan bilet satın aldıysanız tarih değişikliği yapmanız mümkün değildir.

Bir cevap yazın