Havayolu Şirketleri

havayoluşirketleri

Anadolu Jet Hava Yolları
AnadoluJet 2008 yılında THY’nin desteği ile ayrı bir marka olarak kuruldu. AnadoluJet uçuşlarda yolcularına ücretsiz olarak bir pet şişe bardak su, çay ya da kahve, tatlı ve tuzlu ürünler bedelsiz olarak sunulur.

Bora Jet Hava Yolları
BORAJET, 2008 senesinde yeniden yapılanmış, Atatürk Havalimanındaki yeni hangarına taşınmıştır. İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde olan Genel Müdürlüğü buradan yönetilmektedir. Atatürk Havalimanı içinde yer alan Genel Havacılık Terminalinde bulunan hangarı limanın en büyüklerindendir.

Atlas Jet Hava Yolları
14 Mart 2001 tarihinde kurulan Atlasjet Havacılık Anonim Şirketi bir Öger Holding kuruluşudur. Tarifesiz Seferler yapmaktadır ve İç ve Dış Hatlarda yolcu ve yük taşımaktadır. 1 Haziran 2001 tarihinde ise ilk uçuşunu yapmıştır.

Sun Express Hava Yolları
Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak girişimi olarak kurulan SunExpress , Ekim 1989 yılında Antalya’da kurulmuştur. İlk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştiren bu şirket güçlü ortaklık yapısı sayesinde Türk ve Alman havacılığının harmanıdır.

Onur Air
Her zaman ilklere imza atma misyonunu ilke edinen Onur Air, Türk havacılık sektöründe 34 uçaklık filosu ve 8015 koltuk kapasitesi ile yer almaktadır. Türkiye içinde faaliyet gösteren yerli firöalar içinde en büyük özel havayolu şirketi olması en önemli özelliğidir.

Pegasus Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları İstanbul merkezli bir Türk havayolu şirketidir. Avrupa’da 78 noktaya, Türkiye’de ise 21 noktaya tarifeli seferler yapan şirket, 2009 senesinde taşıdığı yolcu sayısı ve sattığı uçak bileti sayısıyla itibarıyla Türkiye’nin en büyük özel hava yolu şirketidir.

Türk Hava Yolları
Türk Hava Yollarının amacı ; Türkiye’de en çok uçuş kapasitesine sahip olmaktır.

This entry was posted in Havayolu Şirketleri and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Tartışma başlatın!

2 Yorum - "Havayolu Şirketleri"


Kullanıcı
Yiğit Özcan
20 Mayıs 2015

Charter uçuşlar hakkında bilgi bulabileceğim, tarihe göre uçuşları ve fiyatları gösteren bir yer var mı?