Onur Air Bilet İptali

By | 05 Mayıs 2015
Onur Air Bilet İptali

Onur Air bilet kuralları;

Satın aldığım uçak biletimi iptal edersem ya da üstünde değişiklik yaptırırsam cezası var mı?

Onur Air’den uçak bileti aldınız. İptalini istiyorsunuz. Haklarınız nelerdir? Ne yapmanız gerekmektedir? Burada bütün bu bilgileri bulabilirsiniz!

İç hat uçuşları :

Ekonomi sınıfı için satın alınan uçak biletlerinin uçağın kalkışına 24 saat kalana kadar yapılacak olan iptaller ya da değişiklikler işlemlerinde herhangi bir cezai uygulama olmaz.

Ekonomi sınıfı biletler uçağın kalkış saatine maksimum 24 minimum 12 saat arasında yapılacak olan bütün iptal ve değişiklik için gelen talepler için de bilet ücretinin %10’u kesinlikle ceza faturası kesilerek ücretlendirilir.

Ekonomi sınıfı bilet sahipleri yine uçuş saatine maksimum 12 saat minimum  30 dakika kala yaptığı bütün iptal ve değişiklik işlemleri için de uçak bileti fiyatının %30’unu ceza faturası kesilerek öderler.

Ekonomik bilet sınıflarında da uçağın kalkış zamanına 30 dakikadan daha az bir süre kalmış ise de iptal ya da değişiklik kesinlikle yapılamaz.

X, Z, O koduyla yapılan bütün promosyon biletler bütün sınıflarda geçerli olmak üzere uçuş saatine 30 dakika ya da daha az kala yapılan iptal ve değişiklik işlemlerinin tamamında bilet bedelinin %50’si ceza olarak yolcudan alınır. Uçuş saatine 30 dakikadan az bir süre kalmış ise iptal ya da değişiklik işlemi kesinlikle yapılmaz.

Yapılan iptalin kapsadığı koşullar ne olursa olsun yapılan bütün iptal işlemlerinin ortak noktası hizmet bedelinin geri ödemesiz olmasıdır.

Kıbrıs’a yapılan uçuşlar içinse aşağıdaki koşullar geçerlidir:

Ekonomi bileti ile uçanlar uçuş saatine 24 saat kala ya da daha önce yapılan, yapılacak olan bütün iptal ve değişiklik taleplerin ceza ödemesi ya da cezai bir uygulaması olmamaktadır.

Ekonomik bilet sınıflarında uçuş vaktine 12 saat ile 45 dakika arasında bir süre kala yapılan her çeşit iptal ve değişiklik talepleri ise bilet bedelinin %30’u cezai bedel olarak kesilerek karşılanır.

X, Z, O promosyon sınıflar içinse uçuş saatine 50 dakika kala ya da daha öncesnde yapılan iptal ve değişiklik işlemleri için de uçak bilet bedelinin %50’si ceza olarak müşteriden alınır, uçuş saatine 45 dakikadan daha az süre kalmış ise iptal ya da değişiklik işlemi kesinlikle yapılmaz.

Tüm iptal işlemlerinde hizmet bedeli kesinlikle geri ödenmemektedir.

Yurt dışı uçuşları :

Ekonomik bilet sınıflarında ise uçuş saatine 2 saat ya da daha az bir zaman kalmış ise iptalin ve değişikliğin işlemleri kesinlikle  olmaz.

X, O, Z promosyon ile satılan sınıflar ise uçuş saatine 2 saat kala ya da daha da az bir zaman kala yaptığı değişiklik işlemlerinin tamamında bilet bedelinin yarısını yani %50’sini öderler.

Uçuş saatine 2 saatten daha az bir zaman kalmış ise de değişiklik işlemi kesinlikle yapılmaz.

Tüm iptaller için geçerli olan tek kural budur : hizmet bedeli geri iade ödenmez.

Satın aldığınız Onur Air uçak biletini iptal etmek istiyorsanız destek ekibimiz size ücretsiz hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

 

Bir cevap yazın