Category Archives: Pegasus

Pegasus

Pegasus Hava Yolları merkezi İstanbul’da olan düşük maliyetler ile çalışan bir havayolu şirketidir. Uçak yolculuğunun herkesin hakkı olduğunu düşünen firma “low cost” yani düşük fiyatlarla çalışmayı prensip edinmiştir. Uçak biletlerini ucuzca ve hesaplı satarlar. Menzili kısa ve orta olan hatlarda direk uçuş yapar. Türkiye’nin düşük maliyetli ilk öncü havayolu firmasıdır.

Bir cevap yazın

Pegasus 2016 yılı kar açıkladı

2016 senesinin ilk 9 ayı cirosu toplam 2,86 milyar lira olan Pegasus Hava Yolları Ocak ile Eylül ayları arası aktiflerini % 15 arttırdı. 4,71 milyar liraya ulaşan şirket 43,3 milyon lira kâr açıkladı. Pegasus Hava Yolları FlyPgs “Kamuyu Aydınlatma Platformu” ‘nda (KAP) yer alan verilerine göre senenin ilk 9 ayında ciro bir önceki senenin cirosuna göre % 4,5 arttı. Pegasus, senenin ilk… Read More »

Pegasus Bileti İptali

Pegasus Havayolları uçak bileti iptal ve iade koşulları aşağıdadır. Rezervasyon Değişikliği ve Bilet İptali Bilet iptali ve bilet geri iadesi ile alakalı olan rezervasyon değişik talebi ve iptali ile İade Tazminat Bedelleri aşağıdaki tablolarda anlatılmıştır. Bunlara ilave olarak karşınıza çıkacak olan sınıf ücretlerinden oluşan farklar da tahsil edilecektir. İç Hat & KKTC Uçuşları iptal-iade-pegasus-1 Yurtdışı Uçuşları… Read More »

Pegasus Havayollları

Pegasus Hava Yolları İstanbul’da Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Avrupa’da toplam 67 nokta, Türkiye içinde ise toplamda 25 noktaya uçuş yapılır ve bu noktalar Pegasus tarafından tarifeli seferler düzenlenerek ziyaret edilir. 2008 senesinde taşıdıkları toplam yolcuların sayısı baz alınarak söylemek gerekirse Pegasus Türkiye’nin en önde gelen ve büyümesini tamamlamamış çok fazla büyümeye aday özel bir… Read More »