Pegasus Havayollları

By | 21 Nisan 2015
Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları

Pegasus Hava Yolları İstanbul’da Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Avrupa’da toplam 67 nokta, Türkiye içinde ise toplamda 25 noktaya uçuş yapılır ve bu noktalar Pegasus tarafından tarifeli seferler düzenlenerek ziyaret edilir. 2008 senesinde taşıdıkları toplam yolcuların sayısı baz alınarak söylemek gerekirse Pegasus Türkiye’nin en önde gelen ve büyümesini tamamlamamış çok fazla büyümeye aday özel bir hava yolu firmasıdır.

Türkiye’de zamanında kalkış poranlarını yayınlayan ilk havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları, 2005 yılının sonlarından itibaren gerçekleşen uçuşların zamanında kalkış ile ilgili doküman ve performanslarını aylık olarak internet üzerinde yayınlamaktadır. Türkiye’deki en yeni simülatöre sahip olan Pegasus Havayolları, dünyadaki 583 hava yolu firması arasında simülatör sahibi 58’inci büyük şirket oldu.

NEDEN PEGASUS ?

20 Yıldır gökyüzünde olan Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli, köklü bir özel havayolu firmasıdır. Fazlasıylaa deneyim sahibi olan eğitimli kadrosu ile teknik konularda uzmanlaşmış ekibi ile uçuş emniyeti ve uçuş güvenliği konularında üst düzeydedir. Kalite ile müşteri memnuniyeti ise sürekli göz önünde tutar ve uygun, ulaşılabilir bir fiyat politikası izler.

Yolcu beklentileri,öncelikleri ve güvenliği doğrultusunda kendisini sürekli geliştirir.
sektöründeki yenilikleri takip eder.

Gelişen teknolijiye ayak uydurur. uçmayı kolaylaştıran bir havayolu şirketidir.
sektörde tek filoya sahiptir.

MİSYONU

Pegasus  ailesi, tedarikçileri ve iş ortakları ile hep birlikte bunun için çalışıyor. Havayoluyla yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanıyor.

VİZYONU

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu,ılımlı yaklaşımımızla bölgemizde lider ekonomik havayolu olmak.

Liderlik kriterlerimiz: Misafir sayımız, misafir beklentilerini karşılamamız, fiyat politikamız, Pegasus Ailesine kattığımız değer.

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Güvenilir, emniyet tedbirleri alınmış ve çalışması fazlasıyla verimlidir. Uçuşu gerçekleştirme adına bütün önlemler alınır.

Operasyonu, çevreye zarar vermeden maksimum duyarlılıkla, personelin iş sağlığına ve iş güvenliğine de önem vererek kendisini geliştirir. Ekip çalışmasına inanan Pegasus’un hedefi kendisini her zaman daha da ileri götürmek.

Bu etkinlikler sırasında misafirlerin memnuniyetini önemser.

Çevreyi koruyan harcamalardan kaçınmaz bunları masraf olarak görmez.  İş sağlığını önemser iş güvenliğine de eğitim ile destek verir.

UÇUŞ NOKTALARI

Pegasus Hava Yolları, 2010 senesinde ise tam 10 yeni uçak varış noktası açtı ve bu konudaki faaliyetlerine devam eti. Pegasus, halen yurt içinde 19, yurt dışında da KKTC’yi de kapsayan tam 21 farklı ülkede toplamda da 29 farklı noktaya uçuyor. 24 Ekim’de Irak’ın Erbil kentine uçmaya başlayan Pegasus uçuş ağındaki nokta sayısını da 49’a çıkardı. Pegasus mevcut uçuş noktalarına olan uçuş seferlerini hızla artırma amacındadır. Uçuş ağını Tiran, Londra, Bakü, Shanghai, Budapeşte, Berlin, Astana, Paris, Almatı ve Tel Aviv’e genişletmiştir.

REZERVASYON VE BİLET KURALLARI

Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.

Tarifeli kalkış saatinden sonra Rezervasyon Değişikliği yapılamaz. Bilet ya da biletler iptal edilemezler ayrıca ücret iadesi de kesinlikle yapılmaz.

BİLETLERİN GEÇERLİLİĞİ:

Biletler ilk uçuş kuponu kesildikten sonra bir yıl için geçerlidir.

İlk uçuş kuponu açık tarihli olan biletlerde tarihlendirme süresi (son kullanma tarihi) biletin düzenlendiği tarihten itibaren 1 yıldır.

Gecerlilik süresi sona eren biletlerde, bilet değişikliği veya iadesi yapılmaz.
Değişiklik yapılan biletlerde gecerlilik süresi, ilk bilet satın alındığında o tarihteki gecerlilik süresi ile aynı olacaktır. Uçak bileti üzerinde yapılan değişiklikler dahi ilk geçerlilik süresi kesinlikle uzatılamamaktadır.  Yanlızca açık tarihli olan uçak biletlerinde değişiklik yapılabilir.

Pegasus uçak bileti acente tarafından düzenlendikten sonra tahsil edilen hizmet bedelinin iadesi yapılmaz.

Ücret iadesi, yalnız kart sahibine, ödemeyi yaptığı kredi kartına ve biletin alındığı yerden yapılır.
Pegasus da bilet satın alma işlemleri acentelerden tarifeli kalkış saatine 1 saat , internet sitemizden ise 30 dakika kala sona erer. Check-In işlemleri uçuşa 30 dakika kala kapanacağı için, misafirlerimiz bilet almış olsalar dahi uçağa kabul edilmeyebilirler.

Pegasus da check-in işlemleri iç hatlarda 30 dakika, KKTC ve dış hatlarda tarifeli kalkış saatine en geç 45 dakika kala sona erer.

Satın aldığınız Pegasus uçak bileti iptali için şartlar ve koşullar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=HIQPPY8d-7o”]

2 thoughts on “Pegasus Havayollları

  1. Nermin Yenice

    Pegasus Hava Yollarında ikram ücretlimi? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz? Ailem ile yaz tatili planlıyoruz, Uçak biletlerini alırken bunları bilmem gerekiyor.

    1. admin Post author

      Nermin Hanım, Pegasus Havayolları bütün tarifeli uçuşlarında misafirlerine verdiği ikram servisini ücretli yapmaktadır. Satın almak istediğiniz ücretli menüler, Pegasus’un web sitesinde görülebilir, hatta buradan satın alınabilir. Uçuşunuzu, uçuşa 24 saatten az bir süre kala iptal ederseniz satın aldığınız ikram menüsüne ait olan ücret kesinlikle iade edilmez.

Bir cevap yazın