Pegasus Havayollları

Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları

Pegasus Hava Yolları İstanbul’da Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Avrupa’da toplam 67 noktaya, Türkiye’de ise toplam 19 noktaya tarifeli seferler düzenleyen Pegasus, 2009 senesinde taşıdığı yolcu sayısı itibarıyla Türkiye’nin en büyük özel hava yolu şirketidir.

Türkiye’de zamanında kalkış poranlarını yayınlayan ilk havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları, 2005 yılının sonlarından itibaren gerçekleşen uçuşların zamanında kalkış ile ilgili doküman ve performanslarını aylık olarak internet üzerinde yayınlamaktadır. Türkiye’deki en yeni simülatöre sahip olan Pegasus Havayolları, dünyadaki 583 hava yolu firması arasında simülatör sahibi 58’inci büyük şirket oldu.

NEDEN PEGASUS ?

20 Yıldır uçan türkiye’nin en tecrübeli ve köklü özel havayoludur. Deneyimli kadrosu ve teknik ekibiyle uçuş emniyetini ve güvenliğini üst düzeye çıkarır kalite ve müşteri memnuniyetini göz önünde tutarak uygun ulaşılabilir fiyat politikası izler.

Yolcu beklentileri,öncelikleri ve güvenliği doğrultusunda kendisini sürekli geliştirir.
sektöründeki yenilikleri takip eder.

Gelişen teknolijiye ayak uydurur. uçmayı kolaylaştıran bir havayolu şirketidir.
sektörde tek filoya sahiptir.

MİSYONU

Pegasus  ailesi, tedarikçileri ve iş ortakları ile hep birlikte bunun için çalışıyor. Havayoluyla yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanıyor.

VİZYONU

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu,ılımlı yaklaşımımızla bölgemizde lider ekonomik havayolu olmak.

Liderlik kriterlerimiz: Misafir sayımız, misafir beklentilerini karşılamamız, fiyat politikamız, Pegasus Ailesine kattığımız değer.

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Güvenli, emniyetli ve verimli uçuş gerçekleştirmek üzere tüm önlemleri almak.
Operasyonumuzu, çevreyi koruyarak ve duyarlı olarak, iş sağlığı ve iş güvenliğini göz önünde bulundurarak sürekli geliştirmek ve ekip çalışması ile Pegasus’u daima ileriye taşımak.

Bu faaliyetleri gerçekleştirirken misafirlerimizin memnuniyetini sağlamak.

Çevre koruma, iş sağlığı ve güvenliğine dayanan performansımızı düzenli olarak izlemek, operasyonlarımızı ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek.
Kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği esaslarını dikkate alarak, misafirlerimizin ekonomik ve zamanında uçmasını sağlamak.

İnsan faktörleri prensiplerini uygulayarak, Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne çalışanların katılımını sağlamak ve tedarikçilerimiz ile çevresel duyarlılık ve güvenli çalışma konusunda işbirliğimizi geliştirmek.

Operasyonlarımızın çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili performansı hakkında; çalışanları, misafirleri, ilgili otoriteleri ve diğer ortak paydaşları haberdar etmek ve ilgili herkes ile paylaşmak

UÇUŞ NOKTALARI

Pegasus Hava Yolları, 2010 yılında 10 yeni varış noktası açarak faaliyetlerini sürdürdü. Pegasus, halen yurt içinde 19, yurt dışında ise KKTC dahil 21 ülkede 29 noktaya uçuyor. 24 Ekim’de Irak’ın Erbil kentine uçmaya başlayan Pegasus uçuş ağındaki nokta sayısını da 49’a çıkardı. Pegasus mevcut uçuş noktalarına olan uçuş seferlerini hızla artırma amacındadır. Uçuş ağını Tiran, Londra, Bakü, Shanghai, Budapeşte, Berlin, Astana, Paris, Almatı ve Tel Aviv’e genişletmiştir.

REZERVASYON VE BİLET KURALLARI

Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.

Tarifeli kalkış saatinden sonra Rezervasyon Değişikliği yapılamaz. Bilet iptal edilemez ve ücret iadesi yapılamaz.

BİLETLERİN GEÇERLİLİĞİ:

Biletlerin geçerliliği ilk uçuş kuponunun uçuş tarihinden itibaren 1 yıldır.
İlk uçuş kuponu açık tarihli olan biletlerde tarihlendirme süresi (son kullanma tarihi) biletin düzenlendiği tarihten itibaren 1 yıldır.

Gecerlilik süresi sona eren biletlerde, bilet değişikliği veya iadesi yapılmaz.
Değişiklik yapılan biletlerde gecerlilik süresi, satın alınan ilk biletin gecerlilik süresi ile aynı olacaktır. Uçak bileti üzerinde yapılan değişiklikler dahi ilk geçerlilik süresi kesinlikle uzatılamamaktadır.  Yanlızca açık tarihli olan uçak biletlerinde değişiklik yapılabilir.

Pegasus uçak bileti acente tarafından düzenlendikten sonra tahsil edilen hizmet bedelinin iadesi yapılmaz.

Ücret iadesi, yalnız kart sahibine, ödemeyi yaptığı kredi kartına ve biletin alındığı yerden yapılır.
Pegasus da bilet satın alma işlemleri acentelerden tarifeli kalkış saatine 1 saat , internet sitemizden ise 30 dakika kala sona erer. Check-In işlemleri uçuşa 30 dakika kala kapanacağı için, misafirlerimiz bilet almış olsalar dahi uçağa kabul edilmeyebilirler.

Pegasus da check-in işlemleri iç hatlarda 30 dakika, KKTC ve dış hatlarda tarifeli kalkış saatine en geç 45 dakika kala sona erer.

Satın aldığınız Pegasus uçak bileti iptali için şartlar ve koşullar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

This entry was posted in Pegasus and tagged , , . Bookmark the permalink.

Tartışma başlatın!

2 Yorum - "Pegasus Havayollları"


Kullanıcı
Nermin Yenice
22 Mayıs 2015

Pegasus Hava Yollarında ikram ücretlimi? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz? Ailem ile yaz tatili planlıyoruz, Uçak biletlerini alırken bunları bilmem gerekiyor.