Category Archives: Hollanda

Hollanda

Hollanda’da monarşik bir hükümdar baştadır. Devlet başkanlığı yapan bu hükümdarın Türkçe karşılığı kraldır, imparatordur, şahdır, padişahdır vs.. Nüfus yoğunluğu çok fazladır. Özellikle peyniri çok meşhurdur. Yel değirmenleri ise Don Kişot’u anımsatır. Bisiklet yolları şehirlerini kaplamıştır. Laleleri ile insanlarına verdiği sosyal hakları da dünyaca meşhurdur.

Bir cevap yazın

İstanbul Eindhoven Uçak Bileti

İstanbul şehrinden Hollanda’nın Amsterdam şehri istikametine haftanın yedi günü de yani her gün Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından tarifeli seferler yapılır. Hollanda‘da başkent Amsterdam şehridir. Ülkenin yönetimi ve hükümeti ise Lahey’de bulunur. Eindhoven nüfusu yaklaşık olarak 270 bin kişi civarındadır. Birleşik bölgeleri de hesaba katılırsa şehrin nüfusu 2.5 milyon kişi olmaktadır. Şehir eğitim amaçlı çok fazla yabancı… Read More »

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

İstanbul şehri Hollanda’nın Amsterdam şehrine her gün hem Atatürk hem de Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden tarifeli ya da tarifesiz seferler ile yolcu gönderir. Direk uçuşlar çoğunluktadır ama bazen aktarmalı uçuşlarda yapılmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bilet fiyatı daha ucuzdur. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dır ama ülke hükümeti Lahey’dedir. Şehrin Dam Meydanı dünya çağında tanınır ve turistik ziyaret alır.  Genellikle 17.… Read More »