Category Archives: Eindhoven

Eindhoven

eindhoven uçak bileti

Hollanda’nın Eindhoven şehri hakkında özet bilgi ve..

Hollanda’nın nüfus olarak en yoğun şehri olan Eindhoven, farklı kültürlerin koalisyonu gibidir. Bisiklet yolları çok fazla kullanıldığı için trafik sorunu yaşanmamaktadır. Sanayi açısından bakınca fazlasıyla gelişmiş bir şehirdir. Dünyaca ünlü teknolojik bir dev olan Philips’in kurulduğu şehirdir.

Eindhoven şehri, Hollanda’nın, Kuzey Brabant bölgesindedir. Para birimi ise Euro’dur.  Bir benelüx ülkesi olan Hollanda’da resmi dil olarak Felemenkçe kullanılır. Türkiye ile arasındaki saat farkı ise birdir.

Yağışlı iklime olan şehir kış aylarında çok soğuktur. Yaz ayları da bahar sıcaklığında geçer. İstanbul – Eindhoven arasındaki mesafe ise 2135 kilometredir.

şehirde otobüs ya da özel araçlar azdır. Çünkü bu şehir bisiklet üzerinde yaşar. Yüzölçümü diğer Hollanda şehirlerine göre küçüktür. Bu yüzden sadece bisiklet ile bütün şehri gezmek çok kolaydır.

Eindhoven’da çok yoğun bir öğrenci nüfusu yaşamaktadır. Bu yüzden gece hayatı fazlasıyla renklidir. Dynamo, gece hayatının merkezidir. Effenaar ise dünyaca ün yapmış yıldızlara ev sahipliği yapar, konserler düzenler.

Ayrıca alışveriş festivalleri ile kültür festivalleri bütün sene boyunca yapılır. Güvenli bir şehir olan Eindhoven’da suç oranı bir hayli düşük orandadır.

İstanbul Eindhoven uçak bileti sistemimizde kampanyalı olarak sürekli bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

İstanbul Eindhoven Uçak Bileti

İstanbul şehrinden Hollanda’nın Amsterdam şehri istikametine haftanın yedi günü de yani her gün Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından tarifeli seferler yapılır. Hollanda‘da başkent Amsterdam şehridir. Ülkenin yönetimi ve hükümeti ise Lahey’de bulunur. Eindhoven nüfusu yaklaşık olarak 270 bin kişi civarındadır. Birleşik bölgeleri de hesaba katılırsa şehrin nüfusu 2.5 milyon kişi olmaktadır. Şehir eğitim amaçlı çok fazla yabancı… Read More »