Adıyaman Havalimanı

By | 01 Mayıs 2015

Adıyaman Havalimanı

1998 senesinin ilk aylarında hizmete açılan tesis şehir merkezine sadece 22 kilometre uzaklıkta olup açıldığı ilk sene tarifeli olarak AnkaraAdıyaman arası uçak seferleri ile sektöre merhaba demiştir. Kesintisiz olarak haftanın her günü yapılan bu seferler daha sonra da diğer illerin eklenmesiyle artmıştır.  Bir dönem havalimanı hizmet vermeye devam etmesine rağmen, Türk Hava Yolları kar etmediği gerekçesiyle tarifeli seferleri durdurmuştur. Bu tarihten sonra tam 4 yıl tarifeli sefer düzenlenmeyen Adıyaman Havalimanı 2005 senesinde tekrar düzenli olarak hava trafiğine kavuşmuştur.

Liman standartları havacılık sektöründe uluslararası düzeydedir. Güvenli, konforlu, kaliteli, insana ve doğal çevreye bağlı ve insana duyarlı çok ileri düzeyde olan bir teknolojik alt yapısı vardır. Sistemlerin tamamı yetişmiş insan gücüne teslim edilmiş eğitimli kadrosuyla yönetilmektedir.

Hava trafik yönetimi ile havaalanı işletmeciliği alanında sürekli gelişmek, küresel boyutta rekabet gücüne sahip olmak ve alanında dünyanın önde gelen işletmelerinden birisi olmak amacı ile çalışmaktadır.

Temel ilkesi ve temel değerleri ise çevreye ve insana duyarlılıktır. Güvenilirlik, emniyet, ileri teknoloji, kalite, konfor, mesleki uzmanlık, gelişime açıklık, şeffaflık da özen gösterilen ve asla ödün verilmeyen konulardır.

Yakınındaki Havaalanları
Elazığ havalimanı
Diyarbakır Havalimanı
Hatay Havalimanı
Gaziantep Havalimanı
Kayseri Havalimanı
Adana Havalimanı

Ucuz fiyatlarla kampanyalı olan İstanbul Adıyaman uçak bileti web sitemizden hemen, hızlıca alınabilir.

Bir cevap yazın