Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’ın temel dinamiği sanayi ürünleri ile mermeri ve gıda sektörü üstünde kuruludur. Kısaca Afyon’da denilen bu şehrin traverten taşında dünya üzerinde ilk sıralarda yer alan üretime sahiptir. Ayrıca et, tavuk ve yumurtacılık gelişmiş, şehrin kendisine yetmeye başlamış, fazlasıyla ihraç edilmektedir. Özetle bu şehir et ve yumurta borsası için belirleyicidir. Karahisar kalesi ise Afyon adına ismini vermiştir. Haşhaş üretiminde de ilk sırada yer alır. Afyon uçak bileti alanlar şehre hem turizm hem de iş için gidenlerdir. Yılın 12 ayı dönen ekonomisi yaz kış şehri cazip kılmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İstanbul Afyonkarahisar Uçak Bileti

Tam anlamıyla bir turizm şehri olan Afyonkarahisar 2-3 günde bitirilip öğrenilemez. Bu şehrimizde bulunan turistik yerlerin listesi aşağıdadır. Afyon Müzesi Zafer Müzesi Metropolis Synnada Kibotos Antik Kenti Dokimaia Antik Kenti Yedi Kapı Pentapolis Kentleri Bruzus Eucarpeia Hierapolis Otrus Stectorıum Pentapolis Ococleia Lysias Metropolis Cidyessus Prymnessus Sanaus Afyon Kalesi Sandıklı Kalesi Seydiler Kalesi Avdalas Kalesi Bayramaliler… Daha fazla »

Afyonkarahisar Zafer Havalimanı

Türkiye’nin en büyük 4. havaalanı olan Zafer Havalanı Afyon, Uşak, Kütahya illerinin arasındadır. Şehir içerisine çift yön transfer bulunmaktadır. Adres : Altıntaş ilçesi Kütahya Tel: 444 3 937 Web : www.zaferhavaalani.com Kütahya, Afyon ve Uşak illerini kapsayan Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanıdır. Yap işlet devret modeli ile IC İÇTAŞ İNŞAAT tarafından yapılmıştır. 10 bin metrekare kapalı… Daha fazla »