Balıkesir Havalimanı

By | 01 Mayıs 2015
Balıkesir Havalimanı

Balıkesir Havalimanı

Balıkesir Havalimanının Tarihçesi

1998 senesinde açılan ve 3 sene açık kaldıktan sonra 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılan bu havalimanı 2007 senesinde tekrar faaliyete geçerek sivil uçuşlara açılmış ve yeniden yapılandırılarak genişletilmiştir.

 

BALIKESİR GENEL BİLGİ

Balıkesir ekonomisi tarımsal merkezlidir. Oldukça işlek kara yollarının kavşağında bulunan bu şehrin Manyas ilçesi dünya tarafından tanınmaktadır. Bir dönem yolsuzlukların abidesi haline gelen Susurluk’da bu ilimizin sınırları içerisindedir. Kepsut İvrindi ve Balya ilçeleri ise diğer bilinen ilçeleridir. Savaştepe, Bigadiç, Sındırgı ile yoğun bir ticari potansiyeli vardır. Güneyinde ise Manisa`nın Kırkağaç ilçesi bulunmaktadır. Temel geçim kaynağı ticaret, sanayi ile tarım ve hayvancılıktır. Börülce, bamya, kelle peyniri, kavun  gibi tarım ürünleri ile meşhurdur. Yağcıbedir höşmerimi, halısı, kaymaklısı ve kolonyası şehrin bilinen diğer yöresel marka ürünleridir.

Balıkesir İstanbul ve Ankara`yı İzmir`e bağlayan karayolu üzerindedir. Bursa – Ankara – İstanbul, İzmir ve Çanakkale illerine çok düzgün genellikle 3 şerit gidiş 3 şerit geliş büyük asfalt otoban yollarla bağlıdır.

İstanbul`a Bandırma ilçesi üzerinden feribot ve deniz otobüsü ile çok kolay ulaşım sağlanmaktadır. Körfez Havaalanı ve Balıkesir Havaalanı`nın açılması ile İstanbul’a havayolu bağlantısı da kurulmuştur.

Balıkesir ayrıca Ankara – İzmir istikametinde işlek bir demiryoluna da sahiptir. 9 Eylül Ekspresi, Karesi Ekspresi,İzmir Mavi Treni, 6 Eylül Ekspresi ve Ege Ekspresi ile günde en az 4 adet tren seferleri bulunmaktadır.

Balıkesir Havaalanı Yakınındaki Havaalanları

Bursa Havaalanı
Denizli Çardak Havaalanı
İzmir Adnan Menderes Havaalanı
Çanakkale Havaalanı

Bunu biliyor muydunuz : İstanbul Balıkesir uçak bileti en uygun fiyat garantisi ile web sitemizde!

Bir cevap yazın