İstanbul Batman Uçak Bileti

By | 03 Ocak 2016
DD

Web sitemiz üzerinden İstanbul Batman uçak bileti sadece 3 dakika içerisinde alınabiliyor.

Batman’a gidecekseniz aşağıda yazdığımız yerleri görmenizi öneririz. Kültürel mirasın yöreye etkisini tarihsel yaşam formları ile harmanlayan bu şehre gidenler Hızır Bey Cami, İbrahim Bey Camisi, Memikan Köprüsü, Garzan Çayı, Mor Kiryakus ve Mor Aho Manastırı, Pertükân, Beksi, Kandil, Rabat, Bozikân ve Kozluk (Hezo) Kalesi, Hallan Çemi Höyüğü, Seyyid Bilal Türbesi, İmam Abdullah Zaviyesi, Zeynel Bey Kümbeti ile deyimlerimize yer etmiş meşhur “Yol Geçen Hanı” mutlaka görmelidir.

İpek yoku üzerinde yer alan Batman, tarihte Kuzey Mezopotamya olarak bilinen bölgenin içindedir. Şehir Hasankeyf, Malabadi ve Cizre ile paralel bir tarihsel mirasa sahiptir. Süryani Hıristiyanlığının da bölgede derin izleri vardır. Turabidin’de ki Mor Kiryakus manastırı ile başlayan bir hat gibi dizilen bu bölgede toplam 90’a yakın kilise ve manastır bulunmaktadır. Bizans ise kendi dönemine damgasını vurmuş bölgeye çeşitli köprüleri miras bırakmıştır.

Batman Havalimanı (BAL) ise merkezin 22 kilometre kuzeyinde yer almakta olup Diyarbakır, Malatya, Afyonkarahisar kara yolu üzerindedir. Sivil ve askeri statüsü ile çalışan bu liman 1998 senesinde hizmete girmiştir. Ulaşım ise minibüs, taksi, otobüs ile yapılmaktadır.

Bizden Batman uçak bileti satın almak için yukarıdaki sistemden arama yapmanız gerekmektedir. Ucuz uçak bileti almanız adına internette yayınlanan fiyatlarımızı sürekli güncel tutuyoruz.

İstanbul Batman  arası kuş uçuşu mesafe 890 kilometredir. Uçak ise iki saat on beş dakikada bölgeye ulaşmaktadır. Her gün en az üç uçuşun gerçekleştiği bu güzergahta tarifeli seferler bazı havayolu firmaları tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Özel günlerin dışında İstanbul Batman uçak bileti bulmak hiç de zor değildir. 30 TL’den başlayan fiyatlar ile satın aldığınız biletten acenta katkı payı olan servis ücretini almadığımızı, bazı lokasyonlarda da çok az aldığımızı bilmenizde fayda var.

Beşiri şehir merkezine en yakın olan Batman ilçesidir. Sason’da merkeze en uzak ilçedir.

TRANSFER YAPILAN İLÇELER

Gercüş, Sason, Hasankeyf, Beşiri, Kozluk, Merkez

HAVALİMANI İLETİŞİM

Telefon : +90 488 218 04 44
Faks : +90 488 218 52 41
Adres : Silvan karayolu üzeri
web  : batman.dhmi.gov.tr

tahmini 5 günlük hava durumu
BATMAN

* Bütün bilgilerin kullanım hakkını kendimize saklı tutuyoruz. Ucuz fiyatları görüp Bingöl uçak bileti aramanızı hemen yaparak uçak biletinizi hemen satın alabilirsiniz!

HAVAYOLU FİRMALARI

  • Türk Hava Yolları
  • AtlasJet
  • Pegasus
  • SunExpress

Bir cevap yazın