Category Archives: Bingöl

Bingöl

Bingöl, Çapakçur olarak tanınır, bilinir. Kendine has yöresel kıyafetleri vardır. Tarihte çok farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Doğu ile batı doğrultusunda, İpek Yolu üzerindedir. Kale şehri denmesinin sebebi bir çok Kale olmasıdır. Kayak sporu için bölgeye gelenler fazlasıyla hoşnut ayrılırlar. Bingöl uçak bileti arayanlar ucuz bilet bulma konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır.

Bir cevap yazın

İstanbul Bingöl Uçak Bileti

Şehir adını Erzurum şehri ile Muş şehrinin tam sınırlarında yer alan Bingöl Dağı’ndan alır. Çapakçur adı olarak 1944 senesine kadar anılan Bingöl ili dağlık ve sarptır. Şehrin merkezinde 120 bin kişi kırsalında ise 20 bin kişi yaşamaktadır. Kral Kızı Kalesi, Sentarius Kalesi, Kerek Deresi, Çır Şelalesi, Horhor kaplıcası (Sabırtaşı kaplıcası olarak da bilinir), Dikpınar Ilıcası, Mürsel… Read More »

İzmir Bingöl Uçak Bileti

İzmir’den Bingöl’e uçacak olan yolcularımız uçak saatinden minimum 60 dakika öncesinde İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) da bulunmak zorundadır. Check-in yani uçağa biniş ve koltuk numarası alma işlemleri internet üzerinden yapılmadıysa havalimanında mutlaka yapmalıdır.  Bu uçuşun süresi yaklaşık 110 dakika civarındadır. İzmir – Bingöl arasında her gün en az 2 uçuş yapılmaktadır. 2013 senesinde hizmete açılan Bingöl Havalimanı (BGG) ise lokasyon olarak Siirt – Diyarbakır kavşağına… Read More »

Ankara Bingöl Uçak Bileti

Web sitemiz üzerinden Ankara Bingöl uçak bileti sadece 3 dakika içerisinde alınabiliyor. Doğu bölgelerine uçmayı düşünüyorsanız inanılmaz büyük fırsatlar ve çok ucuz fiyatlar burada bulacağınız biletlere yansıyacaktır. Ankara’dan Bingöl’e uçmak isteyen yolcular uçuş saatinden yaklaşık en az 60 dakika önce Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) de olmak zorundadır. Check-in işlemlerini online yapmadıysa havalimanında yapmalıdır.  Bu uçuşun süresi yaklaşık 80 dakika civarındadır. İki… Read More »

Bingöl Havalimanı

Bingöl şehir merkezine ortalama 20 km mesafede olan çok küçük ama bir o kadar da şirin bir havaalanıdır. 1995 yılı içinde yapımına başlamış fakat çıkan sorunlar nedeniyle 2001 yılında yapımı durdurulmuş olan uçak pistinin ancak günümüze kadar geçen dönemde bitirilmesi mümkün olmamış. Daha sonraları yaşanan süreçte yeniden ihaleye açılan ve 2010 yılının Haziran ayında inşaatına yeni baştan başlanan BGG… Read More »