Category Archives: İstanbul

İstanbul

istanbul uçak bileti

İstanbul, ilgisizlerin bile ilgili olduğu şehir.

Şehirlerin şehri İstanbul! Bu mega kentin yoğun bir trafik problemi olduğunu bilmeyen yok. Aynı şey artık hava trafiği için de geçerli. İstanbul uçak bileti için o kadar yoğun talep var ki! Burada İstanbul’dan Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerine yapılan direk ve aktarmalı uçuşları bulabilirsiniz. Tarifeli, tarifesiz bütün İstanbul uçuşları sistemimizde bulunmaktadır.

İstanbul, tarihi anıtları ile geçmişten kalan yapıtları ile en önemlisi de Boğaz’ı ile dünya için cazip bir turizm şehridir. Turizm gelirlerinde en çok Almanların payı vardır. Almanlardan sonra ise Ruslar, İtalyanlar, Amerikalılar ile Fransızlar gelir.

Antalya en fazla turist ağırlayan şehirdir.  Onu İstanbul izler. İstanbul’a gelen ilk turist grubu, 1863 senesinde Sergi-i Umumi-i Osmani’yi ziyarete gelmiş. Daha sonraki yıllarda ise demiryolu İstanbul’u Avrupa’ya bağlamış, bunun sonucunda da şehre gelen turist sayısında ciddi artış olmuştur. Konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla İstanbul’un ilk ve hala gözde olan oteli Pera Palas açılmıştır.

Ayrıca İstanbul şehri çok fazla tarihi eserin yanında müzeleriyle de bir çok dünya ülkesinin önünde yer almaktadır. Bu müzeleri her yıl 8 milyondan fazla insan ziyaret etmektedir. Bu ziyaretler içinde Topkapı Sarayı en çok ziyaret edilenidir. Ayasofya Müzesi ise ondan sonra gelmektedir. Tarihî yarımada, Haliç ve çevresi ile Beyoğlu yani Pera turistler için birer çekim merkezidir. İstanbul’da doğa turizmi denince ilk akla gelen semtler ise Beykoz, Adalar, Şile ile Sarıyer’dir.

Mega Kent İstanbul’a gelmek isteyenler için son bir not. My Acenta, ucuz İstanbul uçak bileti bulmanız konusunda sizler için çalışıyor.

 

Bir cevap yazın

İstanbul Uçak Bileti

Hemen hemen dünyanın her yerinden İstanbul’a günün her saati yoğun bir hava trafiği vardır. Bu trafiği oluşturan en önemli etken şehrin cazibesi ve büyük bir metropol olmasıdır. İstanbul en çok Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Amerika gibi ülkelerden misafir karşılamaktadır. Ayrıca Arap ülkelerinden özellikle yaz aylarında yoğun talep alan şehre Suudi Arabistan, Kuveyt, Cezayir, Mısır, Libya… Read More »

İstanbul Bursa Uçak Bileti

Türkülerde adı geçen ve Yeşil Cami’nin çok yakınındaki tarihin kokusunu hissedeceğiniz Bursa’nın ufak tefek taşlarını görmek istiyorsanız fırsat burada. Uçak bileti fiyatını düşünmenize, bütçeyi sıkıntı yapmanıza hiç gerek yok. Bütçenize saygılı fiyatlar sattığımız uçak biletlerine de yansıyor. Bu biletlerde de çok özel ayarlamalar yaptık. Oldukça ekonomik ve efektif fiyatlarımızı gördüğünüz zaman çok şaşıracak “Bu kadar da… Read More »

İstanbul Nevşehir uçak bileti

Bilet fiyatlarını firmalara göre karşılaştırıp uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. İstanbul’dan Kapadokya Nevşehir’e uçacak yolcular Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden uçarlarsa ekonomik fiyatlar ile ucuz uçak bileti bulabilirler. Zaman sorunu olan yolcular ise Atatürk Havalimanı üzerinden daha pahalı bilet ile Kapadokya’ya uçmayı tercih ederler. Kapadokya bölgesi Türk Turizminin yüz akıdır. Peribacalarıi Ihlara Vadisi, Derinkuyu mağaraları, Göreme gibi bir… Read More »

İstanbul Bodrum Uçak Bileti – Muğla

İstanbul’dan Bodrum’a ya da Milas’a uçmak isteyen yolcular fiyat kaygısı taşıyorsa Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan uçuşlar onlar için daha uygun seçenekler sunmaktadır. Atatürk Havalimanı ise zamanı az olan, aceleci yolcular için tercih sebebi. İstanbul Bodrum uçuş süresi 1 Saat 25 dakikadır. Yaklaşık kuş uçuşu uzaklık ise 690 Km’dir. Günde minimum 3 uçuş yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında yapılan… Read More »

İstanbul Dalaman Uçak Bileti – Muğla

İstanbul’dan Dalaman’a uçmak isteyen yolcular genellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanırlar. Çünkü bu tesisin fiyatları İstanbul‘a olan uzaklığı yüzünden daha ucuzdur. Atatürk Havalimanı’nı kullanan yolcuların ise genellikle kısıtlı zamanları vardır. İstanbul Dalaman uçuş süresi 1 Saat 20 dakikadır. Yaklaşık kuş uçuşu uzaklık ise 650 Km’dir. Günde minimum 12 uçuş yapılmaktadır. Yazın Dalaman havalimanı Marmaris, Fethiye, Köyceğiz, Akyaka… Read More »

İstanbul Mardin Uçak Bileti

İstanbul’dan Mardin’e uçmak isteyen yolcular iki havalimanı üzerinden Mardin’e gidebilir. Bunlardan birisi Anadolu yakasında olan Sabiha Gökçen Havalimanı diğeri ise Atatürk Havalimanıdır. İstanbul Mardin uçuş süresi 1 Saat 20 dakikadır. Kuş uçuşu uzaklık ise 720 Km’dir. Günde minimum 1 uçuşun yapıldığı bu tesis yerli havayolu firmalarının bir kısmı İstanbul – Mardin arasında uçmaktadır. Mardin Havalimanı merkezin 12 Km kuzey batısında, Diyarbakır, Siirt yolunda… Read More »

İstanbul Kütahya Uçak Bileti

İstanbul’dan Kütahya’ya havayolu ile gidecek olan yolcular Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih ederse daha ucuz bilet bulabilir. Zaman sorunu olan yolcular ise Atatürk Havalimanı üzerinden uçmayı tercih etmeliler. İstanbul Kütahya uçuş süresi tam 1 saattir. Yaklaşık kuş uçuşu uzaklık ise 460 Km’dir. Günde minimum 1 uçuş yapılmaktadır. Türk havayolu şirketlerinin küçük bir kısmı İstanbul – Kütahya arasında uçmaktadır. Afyon, Uşak… Read More »

İstanbul Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu istikametine ekonomik, en uygun fiyatlarla bilet almak isteyenler sistemimizden aramalarını hemen yapmalılar. İstanbul’dan Kastamonu’ya uçmak isteyen potansiyel yolcu adaylarımız ekonomilerine göre uygun fiyatlarla uçmak istiyorlarsa Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih ediyorlar.  Çünkü bu havaalanı İstanbul’un çok dışında olduğu için bilet fiyatları daha ucuz.  Zaman sorunu olanlar ise Atatürk Havalimanı’nı kullanarak Kastamonu’ya gitmeyi tercih ediyorlar. İstanbul Kastamonu uçuş süresi 1… Read More »