Sabiha Gökçen Havalimanı

By | 01 Mayıs 2015
Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı

Anadolunun kalkınması İstanbul’un Anadolu yakasından başlayacak.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı tıpkı adını taşıdığı, dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen gibi Türkiye’ye yeni ufuklar açmıştır. Ülkemize, ulaşım, dış ticaret, havacılık ve teknoloji gibi bir çok alanda hizmet verecek olan bu havalimanı “İleri Teknoloji Endüstri Parkı” projesinin ilk adımı olarak hayata geçirilmiştir. Bu yüzden bu hava alanı, bölgenin gelecekte bir teknoloji üssüne dönüşmesine öncülük edecektir.

HEAŞ, 8 Ocak 2001’den günümüze kadar işletmesini yapmış olduğu Sabiha Gökçen Havaalanı’nı, Yıllık 47 Bin yolcudan 4 Milyon Yolcunun ağırlandığı bir liman haline getirmiştir.

Akaryakıt, Antrepo, Terminal İşletmeciliğini 2007 senesinde ihale ile Limak Grubuna vermiştir. Havalimanı halen “Sabiha Gökçen Havaalanı Meydan Otoritesi” sıfatı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

ULAŞIM

Adres : Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı 34912 Kurtköy Pendik İstanbul/TÜRKİYE
Tel : + 90 216 585 50 00
Fax : + 90 216 585 51 14

İstanbul Anadolu yakası Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40 km, Pendik’e 12 km, Taksim’e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna olan 1.5 km bağlantısıyla ulaşım açısından da son derece rahat bir trafiğe sahiptir. Uçakların varış saatlerine bağlı olarak havalanından Taksim ve Kozyatağı’na düzenli olarak HAVATAŞ servisleri bulunmaktadır. Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne ise sadece 14 km uzaklıktadır. Pendik Tren İstasyonu’nun havaalanına mesafesi de 14 km’dir. Haydarpaşa-Gebze yönü treni de şehir merkezine ulaşabilmek için bir başka alternatif. Havaalanına sefer yapan belediye otobüsleri de bulunmaktadır.

TÜRKİYE’NİN DÜNYAYA AÇILAN YENİ KAPISI

21. Yüzyılın ilk haftasında Türkiye yeni bir simgeye kavuştu. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı stratejik konumu, fonksiyonel mimarisi, ulaşım olanakları ve kullanım alanlarıyla Türkiye’nin geleceğine bir köprü kuruyor. Teknolojinin son olanaklarına sahip modern donanımının yanı sıra ismiyle örtüşen zarif mimarisi de Sabiha Gökçen’i benzerlerinden farklı kılıyor. Metal ve grinin farklı tonları yoğun gün ışığı ve gök mavisiyle farklı bir anlam buluyor. Sabiha Gökçen, gökyüzünden inen konuklarını şefkatli bir ana gibi kucaklıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı, tıpkı adını taşıdığı, Türkiye’nin ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen gibi Türkiye’ye yeni ufuklar açmaya hazırlanıyor. Ülkeye, ulaşım, dış ticaret, havacılık ve teknoloji gibi bir çok alanda hizmet verecek “İleri Teknoloji Endüstri Parkı” projesinin ilk adımı olan Havaalanı, bölgenin gelecekte bir teknoloji üssüne dönüşmesine öncülük edecek. Tıpkı yıllar önce Sabiha Gökçen’in Türk kadınlarını iş hayatının her alanında erkeklerle eşit roller üstlenmesine öncülük ettiği gibi.

Alışveriş

Alışveriş için en iyi yerlerden birisi şehrin eski semtlerinden Eminönü’nde bulunan Mısır çarşısı ve onun uzantısı Kapalı Çarşı’dır. Bu çarşılar labirent tarzı sokakları ve geçitleri ile 4000’i aşkın dükkanı barındırmaktadır. Kuyumcular Sokağı, Takkeciler Sokağı, Halıcılar Sokağı gibi meşhur olan oluşumları vardır.

Eminönü’ndeki Mısır Çarşısı ya da bir diğer adıyla Baharat Pazarı ziyaretçilerini mistik doğunun hayal alemine götürmektedir. Tarçın, safran, kimyon, nane,  kekik gibi sayılabilecek yüzlerce baharatın baştan çıkarıcı kokusu bu çarşıya hakimdir

Taksim – Şişli – Nişantaşı – Osmanbey semtlerindeki bulunan seçkin dükkanlar pazar yerlerindeki kargaşanın tam tersini yansıtır. İstiklal, Rumeli ve Cumhuriyet Caddelerinde Türkiye’nin en yüksek kaliteli tekstill ürünlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu yerlerdir.

Yakınındaki Havalimanları
Atatürk Havalimanı
Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Bunu  biliyor muydunuz? : istanbul ankara ve istanbul antalya uçak bileti web sitemizde kampanyalı olarak satılmaktadır.

Bir cevap yazın