Category Archives: Konya

Konya

Mevlana’nın ve Nasreddin Hoca’nın yaşadığı şehir demek bile yeter aslında. Yüz ölçümü olarak düşünülürse Türkiye’nin en büyük şehridir. Osmanlı’ya başkentlik yapmış bu muhteşem şehirde gezilecek yerler o kadar çoktur ki! Nasreddin Hoca Müzesi, Arkeoloji ile Etnografya Müzeleri, Alaeddin Camisi, Aleaddin Kümbeti ve Aleaddin Tepesi, Aya Elena Kilisesi, Aziziye Cami, Beyşehir Gölü, Çatalhöyük Neolitik Kenti, Hz. Mevlana Türbesi bunlardan sadece bir kaçıdır. Konya’yı tatil planlarına alanlar iki üç günlük bir plan yaparlarsa pişman olurlar. Çünkü bu süre onlara yetmez. Ekonomik olarak düşünüldüğünde Konya uçak bileti fazlasıyla ucuzdur.

Bir cevap yazın

İzmir Konya Uçak Bileti

Fazlasıyla ucuz, fazlasıyla ekonomik fazla olacak ama fazlasıyla iddialı.  Uçak bileti fiyatlarımız için bu cümleyi kurmaktan çekinmedik. Çünkü kendimize FAZLASIYLA güveniyoruz! İzmir’den Konya’ya, Mevlana’nın şehrine uçak yolunu kullanarak gitmek isteyen misafirlerin bilet satın aldıkları ilk tercihlerden birisi olma iddiasıyla çalışıyoruz. Yolcularımız, İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı, IATA kodu ADB olan tesiste check-in yapacaklar. Aklınızda bulunsun. Bu tesis şehir… Read More »

İstanbul Konya Uçak Bileti

Her kesimin bütçesini sarsmayacak, çok ekonomik ve ucuz fiyatlarımızı test etmek isteyen ziyaretçilerimiz uçak bileti aramasını şimdi bile yapabilir. İstanbul’dan Konya’ya uçak ile yani hava yolundan gitmek için alternatif olarak iki hava alanı kullanabilirler. Bunların bir tanesi İstanbul’un Anadolu tarafında bulunan ve ulaşımı trafik yüzünden biraz sıkıntılı olan Sabiha Gökçen Hava Limanıdır. İkinci liman ise… Read More »

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı Hakkında 2000 yılında iç-hatlar hizmete girmiştir. 2001 yılında ise dış-hatlar yolcu trafiğine açılmıştır. Havaalanının yılık uçak kapasitesi ise 17.520’dir. Açık ve kapalı toplam alanı ise 196.000 m²’dir. Terminal binası, İç Hat ve Dış Hat olarak ortak kullanılmakta, giden yolcu zemin kattan, gelen yolcu bodrum kattan çıkış yapmaktadır. Zemin katta, ortak salon, iç hat… Read More »