Category Archives: Malatya

Malatya

Kayısı cumhuriyeti Malatya! Doğu Anadolu Bölgesi’de, Fırat Havzasının ortasında, Adıyaman, Elazığ, Muş, Bingöl, Van ile çevrilmiş güzel bir şehirdir Malatya. Sultansuyu ile Sürgü çayı vadileri benzersiz bir güzelliğe sahiptir. Orta ölçekte olan sanayisini Kayısı üretiminden gelen gelirler geçer. Dünyanın her yerine ihracat yapılan Kayısılar Malatya ile özdeşleşmiştir. Şehre genellikle iş için gidenler Malatya uçak bileti alırlar. Genellikle uçak bileti fiyatları ucuzdur.

Bir cevap yazın

İzmir Malatya Uçak Bileti

İzmir’den Malatya’ya hava yolu tercihi ile uçmak isteyenler İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı‘nı kullanarak Malatya’ya ulaşabilirler. İzmir Malatya uçuş süresi 1 Saat 50 dakikadır. Kuş uçuşu mesafe ise hemen hemen 740 Km’dir. Her gün en az 6 uçuş yapılmaktadır. Türk Havayolu şirketlerinin sadece bir kısmı İzmir – Malatya arasında uçuş gerçekleştirir ve bu uçuşlar direk uçuşlardır. Malatya Erhaç Havalimanı ise merkeze 30… Read More »

İstanbul Malatya Uçak Bileti

İstanbul’dan Malatya’ya uçak yolu ile gitmek isteyenler sadece iki havaalanı üzerinden Malatya’ya gidebilirler. Bunlardan ilki Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanıdır. İkincisi ise İstanbul’un Yeşilköy semtinde bulunan Atatürk Havalimanıdır. İstanbul Malatya uçuş süresi 1 Saat 45 dakikadır. Kuş uçuşu uzaklık ise yaklaşık olarak 780 Km’dir. Her gün en az 3 uçuş yapılır. Türk havayolu firmalarının büyük bir kısmı İstanbul… Read More »

Malatya Erhaç Havalimanı

Malatya Erhaç Havalimanı Sivil-Askeri kategoridedir. 1941 yılında hizmete girmiştir, Şehre uzaklığı 34 km’dir. Kuzey konumda kurulmuştur; Pistinin boyutu 3350X45’dir. Pist asfalt kaplamadır. MALATYA HAVALİMANI haftanın 7 günü açıktır. Bütün personel 08:30-17:00 arası Nöbetçi personel ise gece çalışmaktadır. Kodu: MLX Telefon: 0-422-266-0046 web : www.malatya.dhmi.gov.tr Adres: Aksaray Köyü Malatya Erhaç Havaalanı Girişi Pk:44600 Akçadağ / Malatya,… Read More »