Sinop Havalimanı

By | 28 Nisan 2015
Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı Hakkında

Sinop Havaalanı ilk olarak 1993 yılında açılmış olup 2001 yıllarında kapatılmıştır.Daha sonra 15 Temmuz 2008`de tekrar açılan Havaalanı o tarihten itibaren haftanın yedi günü Sinop-İstanbul seferleri düzenli olarak gerçekleştirimektedir.

İÇ HAT TERMİNALİ

Sinop Havaalanında tek terminal binası bulunmakta olup bu bina iç hatlar terminal binasıdır. Terminal binasının yüz ölçümü 500 m karedir.İç hatlar terminalinde yurt içi uçuşlar için gerekli olan bilet satış, check-in gibi noktalar bulunmaktadır.

DIŞ HAT TERMİNALİ

Sinop Havalimanı bünyesinde Dış hat terminali bulunmamaktadır.

Sinop Limanı

Yarımadanın güney yönündeki iç liman ise rüzgarlara kapalı konumuyla ve sakin deniziyle güney Karadeniz`in en önemli limanıydı. Bu özellikleri yüzünden “Akdeniz” ismini almıştır. Tarih boyunca işlek bir liman yaşantısı ve tersane faaliyeti bu limanda gerçekleşmiştir.  Şehrin gelişimi sürekli olarak doğu yönüne doğru olmuştur. Kuzeyde ise Akliman’dan başka yerleşim olmamıştır. Doğudaki yarımada ise gittikçe sarplaşmaktadır. Hıdırlık tepesi 187 metre yüksekliğe ulaşmakta ve nihayet deniz yönünde dik yarlar ile kuşatılmaktadır. Bu yüzden şehrin deniz yönünden kuşatılması imkansız olmaktadır.

Sinop Havaalanı Yakınındaki Havalimanları

Zonguldak Çaycuma Havalimanı
Ankara Esenboğa Havalimanı
Samsun Çarşamba Havalimanı

İstanbul Sinop uçak bileti web sitemiz üzerinden çok uygun fiyat ile alınabiliyor.

Bir cevap yazın