Category Archives: Şırnak

Şırnak

Şırnak, Doğu Anadolu Bölgesinde dağların arasında kurulmuş küçük bir şehirdir. Irak ile Suriye’ye komşu olması ticari olarak minik bir merkez olmasını sağlamıştır. Cudi Dağı ise Hazreti Nuh (A.S.)’un gemisine ait bir çok kalıntı barındırır. Şırnak resmi tarihi Evliya Çelebinin “Seyahatname” kitabında belirtmesine göre Nuh Tufanı öncesine kadar dayanır. Abdurrahman Ağa Kasrı, Beyaz Köprü, Yıkık Han (Hane Grabe olarak da bilinir), Kasrik Köprüsü, Kırmızı Medrese, Finik Ören Yeri, Finik Kalesi, Cizre Ulu Cami, Abdaliye Medresesi ile Nuh Peygamber Türbesi bölgeyi ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdir. Şırnak uçak bileti almayı düşünenler için bir not. My Acenta ucuz uçak bileti satabilmek için 7X24 çalışıyor!

Bir cevap yazın

İstanbul Şırnak Uçak Bileti

Sosyal sınıfın her kesiminden olan insanların bütçelerine uygun ekonomik sınıfta olan bilet fiyatları ile çok iddialıyız! İstanbul’dan Şırnak’a uçarak hızlı bir şekilde gitmek isteyenler İstanbul’da iki havaalanını kullanmalıdırlar. Bunlardan birisi Anadolu tarafındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. İkincisi seçenek ise metro ile çok kolay ulaşabilinen İstanbul’un Avrupa yakasındaki Atatürk Havalimanı’dır. İstanbul Şırnak arasındaki uçuş zamanı 2 Saat 15… Read More »

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı (LCTV), Cizre’ye sadece 10 kilometre uzaklıktadır. Cizre, Şırnak’a bağlı şirin bir ilçedir. Sadece yurt-içi uçuşlar için kullanılan bu sivil havaalanı 120 milyon Türk Lirası harcanarak 6.600 m2’lik bir alanda yapılmıştır. 2013 yılında açılışı yapılan Şırnak Havaalanına, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 16. Dönem Mardin, 24. Dönem de Diyarbakır Milletvekilliği ve 42. Hükümet zamanında… Read More »