Category Archives: Sivas

Sivas

Kurtuluş Savaşı temelleri bu şehirde Sivas’da atıldı. Ayrıca Selçuklu döneminin bir çok dev eseri bu şehirdedir. Yüz ölçümü olarak düşünülürse Konya’dan sonra gelen ikinci büyük şehirdir. İpek yolunun üzerinde kurulmuş olması Sivas’ı bir çok farklı kültürün buluşma merkezi haline getirmiştir. Koyun Kaya Mesire Yeri, Eğriçimen Yaylası, Tödürge Gölü, Çifte Minareli Medrese, Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Şifaiye Medresesi, Divriği Kalesi, Hafik Gölü, Balıklı Kaplıcaları turistik amaçlı gidenlerin mutlaka görmesi gereken başlıca yerlerdir. Tabi ki dünya çağında tanınan Sivas’ın Kangal Köpeği de unutulmamalı. Sivas uçak bileti alıp şehri ziyaret etmeyi düşünenler için uygun fiyatlar ile ucuz uçak bileti sattığımızı belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

İstanbul Sivas Uçak Bileti

Ekonomik ya da VIP uçak  bileti almak istiyorsanız yukarıdaki sistemden aramanızı hemen yapabilirsiniz. İstanbul’dan  Sivas’a uçmak isteyenler Atatürk ya da Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden uçacaklardır. İstanbul Sivas arası uçuş süresi yaklaşık olarak 1 Saat 30 dakika,  kuş uçuşu İstanbul Sivas arası mesafe ise 695 Km’dir. Günde minimum 5 uçuş yapılan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı yaz aylarında çok… Read More »

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı 1990 yılında sivil uçuşlara açılmıştır. 2217 m2’ lik Terminal binası vardır. İç ve dış hat uçuşları yapılmaktadır. Şehir içinden çift yön, ücretli havaalanı transferi yapılmaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı askeri amaçlı 1957 yılında inşaa edilmiş ve hava trafiğine açılmıştır. 1990 yılında ise DHMİ tarafından yapılan yeni havaalanı 2217 m2’ alan kaplamaktadır.… Read More »