Category Archives: Tekirdağ

Tekirdağ

Trakya’nın en kozmopolit şehirlerinden birisidir. Rakısı meşhurdur. Genellikle göçmen Türklerin çoğunlukta olduğu bölge üzüm bağları ve şarap festivalleri ile de tanınır. Tekirdağ uçak bileti alanlar bir ilçesi olan Çorlu’daki havalimanına gideceklerdir. Bu tesisten şehir merkezi oldukça uzaktır.

Bir cevap yazın

Tekirdağ Ankara Uçak Bileti

Tekirdağ ile Çorlu arasında bulunan ve her iki şehrin de sıklıkla kullandığı havalimanı üzerinden direk uçuş yapılan tek bir şehir vardır. O da başkent Ankara’dır. Bu şehirlerden Ankara’ya uçmak isteyenler Tekirdağ Çorlu Havalimanı (TEQ) üstünden yolculuklarına başlayacaklardır. Bu yolculuk için Esenboğa Havalimanı (ESB) son durak olacaktır. Uçuş süresi bir saat 5 dakika olan bu uçuşun mesafesi ise kuş uçuşu 490… Read More »

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

1998 yılında hizmete başlayan Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Trakya bölgesinde yer alan ilk ve tek havalimanıdır. Çorlu ilçesinin doğusundadır. İlçe merkezine 15 km mesafededir. Tekirdağ Çorlu Havaalanı Seymen Köyü’ndedir. Rusya Federasyonu ve Türkî Cumhuriyetlerine yoğun uçuşlar gerçekleştirmektedir. DHMİ Tekirdağ-Çorlu Havaalanı sivil uçuşlara açıktır. Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından açılımıştır. 7/24 saat Uluslar arası hava trafiğine açıktır. Haftanın… Read More »