Category Archives: Tokat

Tokat

Tokat, Karadenize kıyısı olan ve İç Anadolu’ya köprü görevi yapan tek şehirdir. Kelkit Vadisi kışları çok ılıktır, yazları ise aşırı sıcaktır. Doğal olan bitki örtüsü ise step gibi görünür. Ormanların kuşattığı dağları ise muhteşem manzaralar sunar. Yaylaları son dönemde kendisinden söz ettirmeye başlamıştır. Ekonomisi ise tarımcılık, hayvancılık ile ticarete dayanır. Acepşir Cami, Atatürk Evi, Etnografya Müzesi, Ali Paşa Külliyesi, Ballıca Mağarası, Bedesten Arasta, Behzat Cami, Çilhane Meydanı, Çöreği Büyük Camii, Deveciler Han, Pervane Darüşşifası da denilen Gök Medrese, Halef Sultan Tekke ve Zaviyesi, Hatuniye Külliyesi, Meydan Cami, Kırk Kızlar Türbesi, Hıdırlık Köprüsü, Latifoğlu Konağı, Lülecizade Kardeşler Çeşmesi, Mahperi Hatun Kervansarayı, Melikgazi Türbesi, Niksar Hükümet Konağı, Leylekli Köprü, Niksar Kalesi, Nurettin İbni Sentimur Türbesi, Paşa Han, Sentimur Türbesi, Sulusaray , Takyeciler Cami, Taşhan Voyvoda Han, Saat Kulesi, Yağıbasan Medreseleri, Yazmacılar Hanı, Zile Kalesi bölgeyi turistik olarak ziyaret edenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Veni, Vidi, Vici (Geldim, Gördüm, Yendim) sözü burada Altıağaç mevkisinde bir savaş sonrası Pharnake tarafından söylenmiştir. Tokat uçak bileti almak isteyenler, web sitemizde ucuz uçak bileti sürekli bulunuypr, kampanyalı uçak biletlerini çeşitli fırsatlar içerisinde sizlere sunuyoruz!

Bir cevap yazın

İstanbul Tokat Uçak Bileti

Yeşilırmak kenarında kurulmuş Deveci Dağları ile kuşatılmış iç ve güneydoğu anadolunun bir kavşak noktası ıkan bu şirin şehrin kuzeyinde Samsun yer alır, kuzeydoğusunda ise Ordu bulunmaktadır. Sivas ve Amasya illeri ile de etrafı kısmen çevrilidir. Tokat Havalimanı 1988 yılında başlayan inşaat 1990 yılında tamamlanınca 1740 metre uzunluğunda olan büyük bir piste kavuşmuştur. Borajet, bölgeye en… Read More »

Tokat Havalimanı

Tokat Havalimanı Hakkında Tokat Havalimanı 1988 yıllında inşa edilmiştir. 1995 yılında ise DHMİ Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. Tasarruf tedbirleri gereğince 2002 yılında hava trafiğine kapatılmıştır. 11 Nisan 2006 senesinde yeniden hava trafiğine açılmıştır. Tokat Havalimanı toplam 622.813.41 m2 alana sahiptir. Çevresinde güvenlik yolu ile aydınlatma mevcuttur. İÇ HATLAR TERMİNALİ Terminal Alanı :380m2 Check-in Banko Sayısı :2… Read More »