Uşak

Uşak, tarihin her döneminde vardı. Zamanın başladığı ilk andan itibaren sanki hep vardı. Bu yerleşim bölgesi insanları her dönem cezbetmiştir. Tunç Çağından günümüze kadar gelen bu süreçte yüzlerce medeniyet farklı eserler ile kendilerini -biz de vardık- dercesine bugüne taşımışlardır. Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Selçuklular, Bizanslılar ve son olarak da Osmanlılar bu bölgede bulunmuşlardır. Şehrin ilk adı Temenothytia olmakla beraber çok farklı isimler ile tarihin belli dönemlerinde sahne almıştır. Evliya Çelebi, Seyahatname’sinde de Uçak için “burası aşıklar diyarı” der. Atatürk Anıtı, Kurtuluş Anıtı, Etnografya Müzesi, Cılandıras Köprüsü, Blaundus Antik Kenti, Ulubey Kanyonları bu şehri ziyaret edenleri -aman görmeden dönmeyin- diyeceğimiz yerlerdir. Uşak uçak bileti sistemimizde her zaman ucuz ve ekonomik fiyatlar ile bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İstanbul Uşak Uçak Bileti

Şehrin merkezinde, bulunan Organize Sanayi Bölgesi genellikle tekstil sektörü merkezli çalışır. Karma olan Organize Sanayi Bölgesi de vardır. Burada da deri sektörü hakimdir. İplik, baskılı ve ham bezler, battaniye, elyaf, seramik ile el yapımı ve fabrikasyon halı üretimi şehri ekonomik olarak ayakta tutan ürünlerdir. Uşak genellikle iş amaçlı seyahat eden yerli ve yabancı misafir ağırlar. Yolu… Daha fazla »

Uşak Havalimanı

Uşak Havalimanı Hakkında Ülkemizin en önemli kavşak noktalarından olan Uşak günden güne gelişen ekonomik ve sosyal yapı ile ege de bir eğitim kültür merkezi olma yolundadır. Şehrin Merkezine sadece 7 kilometre uzaklıkta olan bu liman doğu ile batı arası bir konumdadır. Uşak Havalimanı, deniz seviyesinden 2865 feet (874 m) yüksekliktedir. Yaz ve Kış mevsimleri ayrı… Daha fazla »