İstanbul Atina Uçak Bileti

istanbul atina uçak bileti

Web sitemiz ile İstanbul Atina uçak bileti 3 dakika içerisinde alınabiliyor. Yunanistan’a ucuz uçak bileti bulup Atina’ya hemen uçun!

İstanbul’dan Yunanistan’ın Atina şehrine her gün uçuş yapılmaktadır. Bu uçuşlar her iki havalimanı üzerinden de yani hem Atatürk havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı üstünden yapılmaktadır. Uçuşların neredeyse tamamı direk uçuştur. Aktarmalı uçuşlar ise nadiren de olsa charter uçuşlar vasıtasıyla olabilir.

Yunanistan’ın başkenti olan Atina, antik çağlardan beri bölgesinin merkezindeydi. Bu çağlarda şehir hem sanatın hem de ticaretin egemenliğindeydi. Eski Yunan medeniyetleri ile fantastik bir yaşam süren bu güzel şehrin çevresi küçük küçük tepeler ile çevrilidir. Pire Limanı ise Atina’ya sadece 7 kilometre mesafede yer alır. İsmini savaş tanrıçası olan Athena’dan alır. Olimpiyat ateşinin ana vatanı olan bu ülke, Atina aracılığıyla 1896 senesinde birinci, 2004 senesinde de ikinci Yaz Olimpiyatlarını düzenlemiştir. İbadete açık hiç bir cami yoktur. Bu özelliği ile Avrupa’da tektir. Ayrıca fazlasıyla kozmopolit olan bu şehir antik yunan hikayeleri sayesinde sinema sektörü için de vazgeçilmez bir sahnedir.

Atina’nın, Elevtherios Venizelos Havalimanı şehir merkezine sadece 27 kilometre uzaklıkt olup IATA kodu ATH’dir. İstanbul Atina uçuşu ise bir saat 20 dakika sürmektedir.

Yunanistan uçak bileti satın almak isteyenler fiyatlarımız size cazip bir seçenek olmaya aday. My ACenta kampanyaları sayesinde çok ucuz ve ekonomik Atina uçak bileti sistemimizde her zaman bulunmaktadır. Ucuz uçak bileti bulmak için sitemizi sık sık ziyaret edip bilet arama sistemimizi kullanmanızı tavsiye ederiz!

Atina Elefterios Venizelos (ATH)

Adres : Spata Artemida Attiki Odos,  190 04, Athens Greece
Telefon : +30 21 0353 0000


-

Bir cevap yazın